ASATRU - czyli nordyccy bogowie i my

NOTATKA ZE SPOTKANIA ZAŁOŻYCIELSKIEGO

10.10.2015r. odbyło się spotkanie założycielskie Związku Wyznaniowego Starowierców Germańskich "Stara Wiara". Spotkaliśmy się w Sulejowie, w znanym wszystkim ośrodku, w którym już parokrotnie zbieraliśmy się, aby wspólnie świętować.

Uczestnicy zebrania przyjechali z różnych stron Polski (Łódź, Warszawa, Katowice, Bielsko, Kraków, Wrocław, Gdynia), nie zabrakło też reprezentacji z Oslo.
Z grona obecnych został wybrany komitet założycielski, tzn. 5 osób odpowiedzialnych za dostarczenie dokumentów do urzędu.

W obecności notariusza zostały złożone pierwsze podpisy, czyli pierwsze kroki zbliżające nas do zalegalizowania w Polsce wiary w Asów i Wanów.

Po formalnościach notarialnych był czas na obrady. Padło wiele interesujących propozycji i pomysłów na rozwój związku. Zarówno tych długoterminowych jak i tych, którymi warto zająć się już dziś. Pełni entuzjazmu bierzemy się już do dzieła!

A teraz Twoja kolej na podpisanie wniosku! Wkrótce opublikujemy tu szczegółową instrukcję. Wnioski zostaną przygotowane w dwóch wersjach - dla grup oraz dla pojedynczych osób. 
Inne dokumenty, czyli statut, doktryna, przykładowe regulaminy okręgów itd, otrzymasz po skontaktowaniu się z nami mailowo na info.zwsg@gmail.com

Czas wydarzenia: 
poniedziałek, 12 Październik, 2015 - 21:00
Graphic: Vrede Vyrd, Coding: Hieroglif 2012 ©