Kto w Polsce piorunami ciska?

Re: Kto w Polsce piorunami ciska?

Postprzez Szerszen » poniedziałek, 16 lipca 2012, 20:08

Dobrze mówisz.
Ich działania czasem wyglądają jak działania natury (której są częścią) ale nie każdy grzmot, to rozwalona czaszka olbrzyma...

Chociaż dzisiaj... z jednej strony grad (w środku lata!!! jak groszek!!!) z drugiej niezłe grzmoty... coś się musiało dziać na górze ;-)
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez KozioU » poniedziałek, 16 lipca 2012, 21:17

W ogóle lipiec jest obfity w grzmoty, w ciągu ostatnich 3 tygodni było chyba więcej burz niż w całym ubiegłym roku. Nie żebym tego nie lubił ]:D
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez heavy » poniedziałek, 16 lipca 2012, 21:25

U nas na kaszubach i w borach Tucholskich, burze, ulewy i trąby powietrzne zniszczyły 20% upraw ziemniaków, nie będzie prażonych z ogniska :(
Przynajmniej Od tej wilgoci i żaru grzybki rosną w Otominie.
heavy

Postprzez Alithei » poniedziałek, 16 lipca 2012, 21:30

Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze. Hehe ]:D
Alithei

Postprzez Thordis » wtorek, 17 lipca 2012, 08:42

To ja się podzielę teorią mojego pięcioletniego syna na temat burzy kilka dni temu. Oglądaliśmy wówczas film i z początkiem burzy wysiadł prąd na całym osiedlu.

"Mama, ja wiem dlaczego Thor się zdenerwował. Bo olbrzymy wyłączyły nam prąd. I teraz ich goni za to i dlatego jest taka burza." ]:D

A potem, jak burza już się uspakajała Wiktor odstawił o coś straszny cyrk. I nagle znowu "jebudu!" za oknem. Wiktor znieruchomiał, zrobił głupią minę i powiedział "Ups. Tym razem to chyba na mnie." I do końca dnia był wzorem grzecznego dziecka.
Thordis

Postprzez myszaq » wtorek, 17 lipca 2012, 10:34

OffTopic!
Thordis napisał(a):A potem, jak burza już się uspakajała Wiktor odstawił o coś straszny cyrk. I nagle znowu "jebudu!" za oknem. Wiktor znieruchomiał, zrobił głupią minę i powiedział "Ups. Tym razem to chyba na mnie." I do końca dnia był wzorem grzecznego dziecka.

Hahaha, piękne! To teraz tylko prosić Bogów o kolejne burzowe lato, będziesz miała ideał dziecka! ]:D
myszaq

Postprzez Gotthard » środa, 25 lipca 2012, 12:33

To i ja dołożę teorię 9-cio latka. To, że Thor walczy z Lodowymi Olbrzymami ma ogarnięte. Ale męczył mnie ostatnio o wytłumaczenie, dlaczego w takim razie są burze bez deszczu i deszczowe. Nie bardzo wiedziałem jak mu to składnie wytłumaczyć, bo Młody uwielbia oglądać program „Łowcy burz” i w temacie tornad różnej wielkości jest ogarnięty jako tako – więc wytłumaczenie niuansu to kłopot. Aż w pewnym momencie Młody mnie wyręcza wrzucając: „a tata już wiem, jak Thor trafi Olbrzyma to on się rozpuszcza i wtedy pada!”
Stowarzyszenie Asatryjskie Midgard
http://midgard.org.pl
Gotthard

Postprzez Thordis » środa, 25 lipca 2012, 19:16

Dziecięca logika niejednokrotnie mnie zaskakuje i... zachwyca ]:)
Thordis

Postprzez Gotthard » środa, 25 lipca 2012, 20:02

Dokładnie tak! :) Dziecięca logika jest niesamowita - szkoda, że z biegiem lat zatracamy takie proste pojmowanie świata i się potem uczyć tego na nowo musimy :)
Stowarzyszenie Asatryjskie Midgard
http://midgard.org.pl
Gotthard

Postprzez Luiza » piątek, 27 lipca 2012, 16:30

Cudowne macie dzieciaki :) Nie mogę się doczekać aż moja siostrzenica podrośnie (na razie ma 7 miesięcy i jest prawdziwym homo sapiens sapiens - raczkowanie było za wolne, chodzić jeszcze nie potrafi, więc nauczyła się chodzić trzymając się wózka, bo jak się czegoś chce to trzeba znaleźć pasujące narzędzie ;) )
Luiza

Poprzednia strona

Powrót do Mitologia