Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 3223 bytes written, possibly out of free disk space in /home/asatru/www/15e896.php on line 41
Forum • Zobacz wątek - Ostara

Ostara

Ostara

Postprzez Vrede » poniedziałek, 21 marca 2011, 15:15

A teraz mam dylemat, czy rozmowę o naszym ostarowym rytuale rozpocząć w tym wątku, czy przenieść się do "rytuałów i obrzędów"?
Liczę, że "odpowiednie służby" przeniosą to tam gdzie trzeba ;-D

(Przeniesione. Proponuję, żeby w "Świętach" pisać ogólnie o świętach, a tu o konkretnych "eventach". KozioU!)

A forumowo jeszcze raz chcę podziękować wszystkim, którzy zjawili się na blocie i imprezie po.
Szczególnie tym, którzy mieli po kilkaset kilometrów do przemierzenia :-)
- KozUom prowadzącym za wyjątkową skuteczność rytuału (potwierdzoną "krukaniem" z góry) oraz pomysł z jajami,
- Ulfowi za liczne prelekcje i niedziubanie Gungnirem,
- wszystkim dmuchającym dziarsko w ognisko, dzięki którym udało się je rozpalić ;-D
Vrede

Re: Ostara

Postprzez KozioU » poniedziałek, 21 marca 2011, 17:54

My również dziękujemy za ogarnięcie nam wszystkiego "na gotowo". I pozostajemy z nadzieją, że nasze "posoborowe" gothowanie nie było Wam bardzo obce.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Vrede » poniedziałek, 21 marca 2011, 19:28

Było dobre i bardzo naturalne ;-)
Porównując Wasze "posoborowe" i nasze "trydenckie" dochodzę do wniosku, że dla mnie idealny ryt to coś pomiędzy tym a tamtym. Z naszego tradycyjnego, przydlugiego rytowania potrzebuję właśnie tego odpowiednio rozciągniętego wstępu, żeby się dostroić. Natomiast środek i zakończenie u Was był rewelacyjny - konkretnie, zrozumiale i bez zadęcia :-D
Vrede

Postprzez Ulf » poniedziałek, 21 marca 2011, 20:21

"Rozciagniety wstep" nie sluzy tylko dostrojeniu sie, ale rowniez wyjeciu miejsca rytu z naszej codziennej rzeczywistosci, i przygotowanie go na wizyte naszych bogow. I tak jak sie gosci serdecznie wita, tak samo nalezy ich serdecznie i z szacunkiem pozegnac, a i miejsce spotkania po takiej wizycie doprowadzic do porzadku :)
Oczywiscie ze kazdy to robi nieco inaczej, czy w innym tempie, czy z inaczej rozlozonymi punktami ciezkosci. Wazne ze wspolne kontury sa zachowane :)

Przy okazji chcialbym podziekowac prowadzacym KozUom jak i uczestnikom naszego ostarowego rytu, za wspaniala "sloneczna" atmosfere, towarzyszaca naszemu spotkaniu. Obysmy spotykali sie jak najczesciej i w jak najwiekszym gronie :)

Heilir Æsir, heilir Vanir, og öll ginnheilög goð !
Ulf

Postprzez KozioU » poniedziałek, 21 marca 2011, 21:45

Vrede napisał(a):dla mnie idealny ryt to coś pomiędzy tym a tamtym.

Jeszcze kilka spotkań i się dotrze wszystko. To dopiero nasze drugie wspólne święto.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez kairve » poniedziałek, 21 marca 2011, 23:25

Ja tylko jako ciekawostkę mogę dodać, że podczas pewnej wiekowej druidzkiej Ostary też bawiliśmy się jajkami. ;) Tyle że na odwrót - na jajkach, jako symbolu tego rodzącego się życia, etc. etc., zapisywało się rzeczy, które mają się ziścić w najbliższym roku. Czyli w sumie totalnie w drugą stronę. :)
kairve

Powrót do Rytuały i obrzędy