Wolińskie Spotkania Nordystyczne

Wolińskie Spotkania Nordystyczne

Postprzez Vrede » środa, 17 kwietnia 2013, 10:58

W dniach 25 i 26 kwietnia tego roku, odbędzie się pierwsza edycja konferencji naukowej zatytułowanej „Wolińskie Spotkania Nordystyczne”.

Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Polsko-Szwedzkie „Tillsammans” we współpracy z Muzeum Regionalnym im. A. Kaubego w Wolinie.

Tematem konferencji będą „Spory i kontrowersje naukowe w studiach nordystycznych”.

„Wolińskie Spotkania Nordystyczne” mają być okazją do dyskusji nad tematami, które w studiach nordystycznych wywołują szczególne kontrowersje, naukowe i nie tylko spory i debaty.

Poszczególne referaty mają nie tylko przybliżyć istotę wybranych problemów oraz dzieje i atmosferę naukowej debaty wokół nich.

Poszczególne zagadnienia mają być pretekstem do szukania odpowiedzi na bardziej generalne pytania: na ile tak modne i oczekiwane dziś interdyscyplinarne spojrzenie przekłada się na lepsze zrozumienie poszczególnych problemów? Czy jest w nich jeszcze miejsce na stare, w pewnym momencie zarzucone teorie i hipotezy badawcze? Czy dotychczasowe doświadczenia badaczy pozwalają na definiowanie nowych kierunków poszukiwań w rozwiązywaniu poszczególnych problemów badawczych, szczególnie tych budzących kontrowersje i gorące spory?

Szczegółowy program konferencji podajemy poniżej:

Obrazek

Jeżeli obrazek nie wyświetla się w całości to kliknij tutaj.
Avatar użytkownika
Vrede
 
Posty: 933
Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2011, 21:56
Lokalizacja: Wrocław i Oslo

Powrót do Newsy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron