Ciekawostka...

Ciekawostka...

Postprzez Ulf » piątek, 5 października 2012, 08:42

Zastanawiam sie dlaczego tego typu event, organizuje Niklot a nie na przyklad my...
http://www.facebook.com/events/413056415427698/
Czyzby p. Soltysiak sympatyzowal z nurtem prawicowym ? Watpie...
Zas jesli sie myle, niech mnie ktos wyprowadzi z bledu.
Ulf

Re: Ciekawostka...

Postprzez Szerszen » piątek, 5 października 2012, 08:53

Bo nas nie intersują "inni".
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Thordis » piątek, 5 października 2012, 09:38

Nie podobają mi się stwierdzenia, że Asatru reprezentuje pogaństwo nacjonalistyczne. Wprawdzie autor potem wyjaśnia jak rozumie to pojęcia, ale to budzi niefajne skojarzenia, co we mnie z kolei budzi bardzo, ale to bardzo negatywne emocje.
Thordis

Postprzez Ulf » piątek, 5 października 2012, 09:59

Bo nas nie intersują "inni".

To nie jest odpowiedz, Szerszeniu. Ani zaden sposob na zycie.
Siedzenie we wlasnym grajdole, bez wystawiania nosa na zewnatrz i wzajemne poklepywanie sie po plecach jacy to jestesmy wspaniali, nie jest tym co rozumiem pod pojeciem Asatru jako religii spolecznej. Takie postepowanie doprowadzi jedynie do stopniowej marginalizacji Asatru w Polsce i tego ze staniemy sie efemeryda, ktora zniknie z pierwszym pokoleniem polskich asatryjczykow... bo nastepnego juz nie bedzie.
A jesli sie pojawi to bedzie musialo wszystko rozpoczynac od poczatku. Takie beda skutki naszej "splendid isolation" i przesiadywania samemu w lesie z rogiem w rece.
Gdyby nasi przodkowie wychodzili z takiego zalozenia, ze "inni" ich nie interesuja, nie mielibysmy rozkwitu kultury germanskiej i wiary w starych bogow w prawie calej owczesnej Europie, a nasza historia bylaby ubozsza o tysiace lat wspanialego dziedzictwa.
Nie, nie jestem za ewangelizacja i niesieniem "dobrej nowiny", ale jestem za edukacja. Zarowno nas samych, jak i przyszlych asatryjczykow, ktorzy nawet jeszcze byc moze o tym nie wiedza, ze nimi sa. I bez wyjscia im naprzeciw, dowiedza sie o tym za 10, 20 lat, albo moze wcale.
I takiej edukacji, tego typu spotkania z fachowcami jak najbardziej sluza.

@Thordis
Nie podobają mi się stwierdzenia, że Asatru reprezentuje pogaństwo nacjonalistyczne

Nikomu z nas nie podobaja sie takie stwierdzenia.
Ale jak mozemy temu przedziwdzialac, pozostawiajac wyklady i spotkania z naukowcami innym. i nie organizujac ich sami.

Dlatego pytam jeszcze raz, dlaczego Niklot, a nie my ?
Ulf

Postprzez Szerszen » piątek, 5 października 2012, 10:32

Bo nie ma "my" zorganizowanego jak Niklot.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Vrede » piątek, 5 października 2012, 14:30

Robimy, nie zaprosilismy jednak do tej pory żadnego "celebryty" typu Sołtysiak. Powiedzmy to sobie szczerze - wyklad w MetalCave to nie poważna konferencja naukowa :-P ale na pewno bardzo ciekawy event i chętnie bym posłuchała tego wykładu. Pozostaje zaufać grupie warszawskiej, że będzie nas godnie reprezentować na tym spotkaniu i powie co trzeba, kiedy będzie trzeba.
A przyszłe pokolenie religioznawców i historyków juz nam się kształci :-) Ja tam widzę naszą przyszłość w o wiele ciekawszych barwach. I cieszę się z tego, że udało się więszkości z nas wypracować zdrową równowagę między "izolacją z rogiem w lesie" a pchaniem się we wszystkie możliwe śmieszne konferencje parapoganskie organizowane przez internetowych bojowników. Nie twierdzę oczywiście, że to spotaknie jest tym drugim przypadkiem, bo fakt, że pojawi się tam Sołtysiak juz czyni je aktrakcyjnym.
A my mamy swoje plany, bardzo ciekawe wydarzenie szykuje się na lato, po prostu nie ma sensu o tym trąbić teraz. Tak, że spokojnie... nie wymrzemy :-P
Vrede

Postprzez KozioU » piątek, 5 października 2012, 18:17

A propos reprezentacji warszawskiej, nie wybieram się do Niklota. Jeszcze będą zdjęcia robić i jak się potem wytłumaczę? ];)
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Isa » piątek, 5 października 2012, 18:19

Myślę, że ucieka Wam wszystkim pewien pozytywny wniosek. Skoro Asatru zajmują się osoby postronne, to znaczy że jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni. Hasło staje się powoli znane również nie-asatryjczykom. Widzę też, iż obecny będzie Coffee, więc jestem spokojna, że jeśli mówione będą głupoty - wtedy zostaną naprostowane.;)
Íss er árbörkr
ok unnar þak
ok feigra manna fár.
Isa

Postprzez Coffee » piątek, 5 października 2012, 21:00

Z tym czy będę, sprawa dyskusyjna, na razie zapamiętane jako "będę" by mi z kalendarza nie wypadło. I dziękuję za przedłożone zaufanie co do mojej wiedzy, którą ja sam bardzo krytykuję i nie śmiem się równać z co poniektórymi z Was moi drodzy.
Pozdrawiam serdecznie.
https://www.facebook.com/ironbeardforge
In iron we trust.
We have beards.
We forge metal.
Welcome.
Coffee

Postprzez Isa » piątek, 5 października 2012, 21:16

Wiedza to jedno, zdrowy rozsądek to drugie - śmiem twierdzić, że ważniejsze. W tym - także pewne wyczucie zbudowane na bazie doświadczenia uczestnictwa ;)
Íss er árbörkr
ok unnar þak
ok feigra manna fár.
Isa

Następna strona

Powrót do Newsy