Bajeczka (własnego autorstwa)

Bajeczka (własnego autorstwa)

Postprzez Tyrsson Ulvhjerte » czwartek, 24 listopada 2011, 21:37

Napisana przeze mnie bajka, troszkę w klimacie, w której występują Thor i Loki.
Historyjka stworzona właściwie na konkurs o tematyce "miś pluszowy", ale może komuś się spodoba.

Jak Thor spotkał Lokiego

Pewnego dnia Thor zauważył, że chmurki zmieniają kolor podczas wschodu słońca. Zafascynowany tym pięknym widokiem miś nawet nie spostrzegł, że w pewnym momencie przysiadł się do niego równie zachwycony tym widokiem mały lisek z białą kropką na czole. Gdy to do niego dotarło omal nie pisnął z zaskoczenia.
- Jak ci na imię?- zapytał nie mogąc oderwać wzroku od puszystego, pięknego ogona zwierzątka.
- Loki przyjacielu. Tak mnie nazywają odkąd pamiętam.- odparł lisek przyjaźnie, ocierając się o misia.
Thor przez moment nie wiedział jak zareagować, po czym przypomniał sobie kota, z którym zwykł często przesiadywać w domu i podrapał liska za uchem. Zadowolone zwierzątko mruknęło i popatrzyło na niego radośnie.
- Lubisz patrzeć w niebo?- zapytał Thora lis, ogonem zataczając szeroki łuk tak, że gdy miś śledził go mógł raz jeszcze zobaczyć piękny wschód słońca.
- Jeszcze nigdy nie widziałem jak Sol się budzi i opromienia świat swoim uśmiechem.- przyznał Thor z westchnieniem.- Wiesz może dlaczego chmurki mają taki kolor?
- Ależ oczywiście!- pisnął Loki.- Mogę ci opowiedzieć jeśli chcesz!
- Naprawdę! Poczekaj, usiądę tylko wygodnie.- odparł rozradowany miś i usadowił się na niewielkim pieńku.
Lisek z kolei zwinął się w kłębek i popatrzył na niego, po czym zaczął opowiadać.
- Widzisz. Dawno, dawno temu, gdy świat był jeszcze młody bogowie powierzyli rodzeństwu opiekę nad słońcem i księżycem. Od tamtej pory każdego dnia Sol i Mani na przemian wędrują po niebiosach.- tutaj na chwilkę przerwał, z radością stwierdzając, że historyjka wciągnęła słuchacza. – Tylko, że zapomnieli podzielić dzień i noc. Wtedy ktoś powiedział, by tak zrobili. Uznali to za bardzo mądra radę i tak uczynili.
- Ale to nie tłumaczy koloru chmurek.- zauważył Thor.
- Do tego zmierzam mój przyjacielu.- uspokoił go Loki, uśmiechając się doń radośnie.- Opiekę nad dniem powierzono niejakiemu Dagowi. Ponieważ jest to bardzo nieśmiały człowiek za każdym razem, gdy Sol budzi się rano jego twarz oblewa rumieniec. Noszony przez niego amulet rozbłyska wtedy jaskrawo i tworzy kolorowe chmurki, które widzisz.
Thor przez moment zastanawiał się nad tym co usłyszał. Faktycznie brzmiało to logicznie. Na jego pyszczku pojawił się wesoły uśmiech kogoś, kto właśnie rozwiązał jakąś trudną zagadkę.
- Wybacz mi proszę, ale muszę już iść.- powiedział po chwili Loki.
- Spotkamy się jeszcze? – zapytał miś z nadzieją w głosie.
- Tak. I to szybciej niż myślisz.- obiecał lisek, zanim znikł w pobliskim lesie.
Thor jeszcze przez kilka chwil wpatrywał się w miejsce, gdzie nowy przyjaciel zniknął mu z oczu. Bardzo chciałby porozmawiać z nim dłużej, na pewno znał jeszcze wiele ciekawych historii. No ale cóż, skoro musiał iść. Przynajmniej obiecał, że szybko wróci, pocieszył się miś i wrócił do podziwiania wschodu słońca.
Tyrsson Ulvhjerte

Re: Bajeczka (własnego autorstwa)

Postprzez Vrede » piątek, 25 listopada 2011, 07:45

]:0 rzeczywiście "Miś Pluszowy"... Dziwnie się to czyta, ale może tylko ja mam takie odczucie. To konkurs na opowiadanie dla dzieci czy dla dorosłych?
Vrede

Postprzez Sol » piątek, 25 listopada 2011, 09:45

Dla dzieci. :) Ja już mówiłam, mi się bardzo podoba. ]:)
Szukaj kruczków!
Sol

Postprzez Vrede » piątek, 25 listopada 2011, 12:44

Heh, trzeba przetestować na dzieciach ;->
Vrede

Postprzez Thordis » piątek, 25 listopada 2011, 14:12

Mamy swojego 4-letniego beta testera i jemu się spodobało ];)
Thordis

Postprzez Aeger » piątek, 25 listopada 2011, 22:37

W sam raz dla mojej siostrzenicy ]:)
Aeger

Postprzez Thordis » poniedziałek, 28 listopada 2011, 12:41

Może ktoś jeszcze sprawdził bajkę w praktyce?
Thordis

Postprzez Gotthard » czwartek, 21 czerwca 2012, 12:40

Bajeczka przetestowana wczoraj na 9 latku :)
- Jak to miś? Przecież miś nie może walczyć młotem! Thor jest przecież wojownikiem!
- Dag musi mieć ogromne policzki, że tak kolorują chmurki! (sprawa z amuletem jest niezbyt zrozumiała, po wytłumaczeniu, pada krótkie: To na pewno od policzków!)
- A Sol i Mani to też zwierzęta?
- Czy Dag jest człowiekiem?
...i końcowe
- Fajna! Tata opowiedz następną!
Stowarzyszenie Asatryjskie Midgard
http://midgard.org.pl
Gotthard

Postprzez Undersøkelsesbrønn » czwartek, 21 czerwca 2012, 13:35

9-latek już chyba zbyt duży jest, wydaje mi się, że bajka ta bardziej odpowiednio dotrze do młodszych dzieci. Ale pomysłu gratuluję ]8]
Undersøkelsesbrønn

Postprzez Thordis » czwartek, 21 czerwca 2012, 14:42

To zależy. Każde dziecko rozwija się inaczej. Bajka docelowo była wymyślona na potrzeby naszego teraz pięcio-, a wtedy jeszcze czterolatka, dostosowana do jego poziomu. Podobnie jak zamieszczona gdzie indziej bajka julowa o tym dlaczego jednym prezenty przynosi Odyn, a innym Mikołaj. Ale bardzo fajnie, że i innym dzieciom się podoba :)
Thordis

Następna strona

Powrót do Literatura