Fantastyka

Re: Fantastyka

Postprzez Leśna » piątek, 3 czerwca 2011, 06:53

właśnie odłożyłam pierwszy tom "upiór południa" Kossakowskiej. Polecam, naprawdę upiorne, Afryka dzika czyli panteon tych przerażających Bogów z którymi nie chciałabym mieć nigdy do czynienia. A krwawe tak, że wróciły mi wspomnienia z prosektorium. Brrr!
Leśna

Postprzez kairve » sobota, 4 czerwca 2011, 11:22

Drugi jest jeszcze lepszy. Szalony Dziki Zachód (naprawdę szalony). Trzeci to taka "Alicja" inaczej, czwarty... eeee... powiedzmy, że już się chyba pani Kossakowskiej nie chciało. ;)
kairve

Postprzez Ulf » środa, 22 czerwca 2011, 07:54

Marcin Mortka - skandynawista piszacy historyczne fantasy ;)
http://www.runa.pl/ksiazki/24-OSTATNIA-SAGA.html
Czytal ktos ?
Ulf

Postprzez Sigrarr » środa, 22 czerwca 2011, 11:08

Ja nie czytałem. Ale zaintrygował mnie tytuł trzeciej pozycji z listy "Pakiet: TRYLOGIA NORDYCKA" tegoż autora (http://www.runa.pl/ksiazki/76-Pakiet-TRYLOGIA-NORDYCKA.html). Brzmi on "Wojna runów". Oto bowiem ciekawi mnie niezmiernie, kim są owi runowie.
Sigrarr

Postprzez KozioU » środa, 22 czerwca 2011, 16:09

Czytałem Mortkę, chyba ze 3 pozycje, jest OK.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Olaf » środa, 22 czerwca 2011, 19:32

I ja czytałem Mortkę, a dokładniej dwie pierwsze pozycje z całej "Trylogii Nordyckiej".
"Wojny Runów" nie tknąłem, zapewne dlatego, że złączenie motywu hitlerowskich Niemiec i nordyckich wierzeń skutecznie mnie odstrasza.

A co do wcześniejszych 2 tomów, to muszę przyznać, iż spodobały mi się bardzo, i szczerze je polecam.
Dodam jeszcze, że szczególnie miło czyta się te fragmenty, gdzie chrześcijanie tęgiego łupnia dostają... :argument:
Olaf

Postprzez Ulf » środa, 29 czerwca 2011, 21:17

Wlasnie skonczylem "Wojne Runow".
No coz, pomysl na fabule calkiem niezly - tylko ci tytulowi "runowie" strasznie kalecza oko i draznia odmiana. Ciekaw jestem czy to pomysl p.Mortki, ktory jako skandynawista powinien jednak wiedziec jak sie slowo runa odmienia, czy to moze "korekta" tak skaleczyla ksiazke :P Akcja ciekawa i szybko sie czyta, ale jednak czegos w ksiazce brakuje. Mysle ze brak tam poprostu prawdziwej fascynacji autora skandynawska mitologia. I to sie czuje...

Teraz przymierzam sie do "Ragnarök 1940" tego samego autora. Recenzje brzmia zachecajaco :)
Zawsze interesowały mnie wizje alternatywne historii, szczególnie tych jej wycinków, które stanowiły punkty zwrotne dla całej ludzkości. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że II Wojna Światowa takowym punktem była. A teraz zastanówmy się na chwilę i wyobraźmy sobie, że jej nie było, że układ sił na starym kontynencie jest zupełnie inny, że cały półwysep skandynawski i Dania są pod panowaniem potomków wikingów, którzy nie odstąpili od swej dawnej wiary ani obyczajów; których prawa są wciąż tak samo surowe, jak przed wiekami. To wszystko serwuje nam od pierwszej strony Ragnaroku autor. Ale może od początku...

http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/ ... 0/recenzja

Jak zwykle wszystko wyjdzie w praniu.
Czytaniu, znaczy sie ... :D
Ulf

Postprzez Wotan » niedziela, 3 lipca 2011, 15:55

A czy ktoś z was męczył Pana Lodowego Ogrodu? Mamy tam cytaty z Havamal m. innymi - jak dla mnie same cytaty lekko naciągane, ale książka niezła :)
Wotan

Postprzez skaven » niedziela, 3 lipca 2011, 18:47

skaven

Postprzez Isa » wtorek, 5 lipca 2011, 21:57

A czy ktoś z was męczył Pana Lodowego Ogrodu? Mamy tam cytaty z Havamal m. innymi - jak dla mnie same cytaty lekko naciągane, ale książka niezła

Tak. Warto przeczytać. Minusem jest to, że cykl ciągle się pisze :P

Chociaż muszę przyznać - nieco bluźnierczo - że wątek południowy (pustynny) podobał mi się w "PLO" bardziej niż północny (a la skandynawski) :P
Íss er árbörkr
ok unnar þak
ok feigra manna fár.
Isa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Literatura