Fantastyka

Re: Fantastyka

Postprzez Leśna » sobota, 23 lipca 2011, 04:56

Grzędowicz rządzi zdecydowanie :D

Wampiromanom polecam Magdę Kozak i jej cykl Nocarz - Renegat - Nikt, pani lekarz wojskowy odwaliła moim zdaniem kawał dobrej roboty. To jednak lekka rozrywka.
Nieco ambitniej można uderzyć w "Pieśń lodu i ognia", co prawda jeszcze dwa tomy się piszą, ale wydane dotąd cztery to około 3 tys stron, więc jest gdzie utonąć :D
Leśna

Postprzez Thordis » sobota, 23 lipca 2011, 08:33

Hmmm... a po jakiemu to czytasz? Bo z tego co ja wiem w polskim wydaniu jest sześć gotowych tomów ;)
Thordis

Postprzez Szept » sobota, 23 lipca 2011, 10:43

Nocarza też polecam, świetna rzecz na wakacje
Jeśli do wody, ognia, ziemi i wiatru dołożymy miłość, powstanie energia. Nazwę ją kosmosem.
I założę własny.
Szept

Postprzez kairve » sobota, 23 lipca 2011, 10:48

Grzędowicz FTW, zwłaszcza jeśli chodzi o szamańsko inspirowane kawałki. Jestem temu facetowi w stanie wiele wybaczyć, bo kupuje mnie samym przepisywaniem kontekstu podróży na fantastykę. ;)

Po polsku GRRM są cztery tomy, tyle że "Nawałnica Mieczy" i "Uczta dla Wron" są w naszym przekładzie podzielone na dwie części, stąd różnica - tym samym oboje macie rację.;) Teraz wyszło "A Dance with Dragons", ale że jestem leniwy to se poczekam chyba na przekład. ;)

No i wiadomo, jak piszemy o Martinie, to też Erikson. ;P
kairve

Postprzez Leśna » sobota, 23 lipca 2011, 17:02

"pieśń" czytam po polsku, ale mam wydanie w 4 tomach, te dwa ostatnie często są dwuczęściowe :D
Leśna

Postprzez KozioU » poniedziałek, 4 lutego 2013, 22:33

Ponieważ jest tu trochę ludzi czytających fantastykę, to wrzucam. Robert Szmidt uruchomił bazę legalnie dostępnych darmowych e-booków. Znajdziecie w niej powieści, nowele i opowiadania takich autorów jak: Rafał Dębski, Dawid Juraszek, Marcin Mortka, Tomasz Pacyński, Romuald Pawlak, Wawrzyniec Podrzucki, Marcin Przybyłek czy Wiktor Żwikiewicz. Wszystkie pliki w formatach pub, mobi i pdf.
http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Poprzednia strona

Powrót do Literatura