Unleashed

Unleashed

Postprzez Michał » czwartek, 13 września 2012, 12:22

Znowu temat metalowy. Sorry ]:>

Unleashed to jeden z klasyków Viking Metalu, który zdaje się mieć dość oryginalne podejście. W warstwie muzycznej, to tradycyjny, solidny death metal z elementami Blacku na nowszych albumach. W warstwie lirycznej są o tyle ciekawi, że nie ograniczają się tylko do swego rodzaju rekonstrukcji, ale (asatru) przekładają pogańskie wartości na życie współczesne. Z resztą, pewnie wszyscy ich znają ;) Polecam nowy album ,,Odalheim" w całości :)
http://www.youtube.com/watch?v=PnYPK2B7bc8
Michał

Re: Unleashed

Postprzez DarlingNikki » czwartek, 13 września 2012, 18:47

Uwielbiam, aczkolwiek słyszałam chyba tylko parę utworów. I cofam moje słowa co do "obrażania muzyki której się nie rozumie" ^ ^" wybacz
DarlingNikki

Postprzez Michał » piątek, 14 września 2012, 18:53

@]:D
Michał

Postprzez GrizzlyBear » sobota, 15 września 2012, 17:09

Panie Michale, Unleashed to nie jest Viking Metal. Viking Metal to na przykład Bathory (niektóre albumy) i Falkenbach, ewentualnie Windir :)

Ale tak, Unleashed znamy, lubimy i szanujemy. W sumie cała ich dyskografia przypadła mi do gustu, więc rozpisywać się nie będę :)
Nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego miałbym nie wyznawać jednocześnie bogów nordyckich i słowiańskich.
GrizzlyBear

Postprzez Michał » wtorek, 18 września 2012, 00:53

Nie ma co dzielić włosa na czworo w kwestii przydzielania gatunkowego, zwłaszcza że sami muzycy tego nie lubią i prowadzi do takich absurdów jak Vegetarian Progressive Grindcore ]:D
Miałem na myśli to, że Unleashed ma nie wątpliwie wiele wikińskich motywów, przynajmniej w warstwie tekstowej.
Michał

Postprzez Michał » sobota, 22 grudnia 2012, 21:28

Mail od Unleashed dla fanów:

Hail Warriors!!!

We wish you all an amazing Yule season and a great Midvinterblot! Today we shall decorate the great world tree Yggdrasil. Come night fall we shall gather around the stones, drink toasts to our dead, to the return of the sun, and to prosperity in the coming year.

Hail Odin! Hail Thor! Hail Frey!

Johnny & The Boys
http://www.unleashed.se

Podpisuję się pod Szwedami @]:D
Michał

Powrót do Muzyka