Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 3299 bytes written, possibly out of free disk space in /home/asatru/www/15e896.php on line 41
Forum • Zobacz wątek - The Gods Made the Heavy Metal - czyli o Manowar

The Gods Made the Heavy Metal - czyli o Manowar

Re: The Gods Made the Heavy Metal - czyli o Manowar

Postprzez Wotan » sobota, 3 grudnia 2011, 22:35

Miesiąc braku obecności na forum a tu tak zacny temat powstał! Manowar moim ulubionym zespołem na zawsze ;) i tez generalnie oni wciągnęli mnie do Świata wikingów, ich teksty wiele o mitologi nie mówią, ale piękny klimat i świetna muzyka. @]:D
Wotan

Postprzez Thorn » środa, 7 grudnia 2011, 16:47

Manowar gości w czołówce moich ulubionych zespołów już od paru lat, czyli wystarczająco długo by dokładnie określić sobie za co go kocham.
Nie można jednak zacząć mówić o Manowarze bez uczczenia pamięci Scotta Columbusa - R.I.P.
Osobiście dzielę twórczość tego zespołu na dwie kategorie: typowy heavy metal, którego Opus Magnum była płyta Battle Hymns, oraz mocno pogański power metal - patrz "Warriors of the World United" i płyta "Gods of War".
Ekipa faktycznie często ociera się o granicę tzw. kiczu, jednak jest to taki sam kicz jak w przypadku zespołów black metalowych, czy słynnego Daft Punk na przykład - przerysowany do granic możliwości wizerunek wypływający z ich muzyki.
W przypadku Gorgorotha jest to body painting i kilkunastocentymetrowe kolce na karwaszach (swoją drogą, jak oni w tym kuźwa grają na gitarze?), a w przypadku Manowara skóra i harleye. Co poradzić, jakoś trzeba zarabiać.
Dopóki tworzą tak niesamowicie wciągającą muzykę, mogą się dla mnie ubierać jak chcą.
Jako że sporo osób zarzucało tu swoje ulubione kawałki, to ja też dodam coś od siebie: Hymn of the Immortal Warriors. No i oczywiście takie piosenki jak Die For Metal, Sleipnir, Loki God of Fire, Warriors of the World United, Battle Hymn, Shell Shock (mało znane, ale wykurwiste), czy słynny, półgodzinny Achilles.
Nie jestem krytykiem. Nie doszukuję się na siłę we wszystkim wad, czy to w twórczości muzycznej, filmowej czy pisanej. Jeśli coś mi się podoba, to nie ma dla mnie znaczenia czy ktoś uważa to za mało ambitne czy profesjonalne. Tak samo w tym przypadku, wolę Manowara od jakichś super-tru-podziemnych zespołów, bo po prostu ich muzyka bardziej do mnie trafia. A czy komercja czy kicz, to już mnie najmniej obchodzi.
Na zakończenie dodam, że Manowar jest jednym z czterech zespołów, które uhonorowałem kupieniem ich oryginalnej płyty... Co z tego, że zbierałem forsę przez parę miesięcy ]:P
Á bjargi stóð með Brimis eggjar,
hafði sér á höfði hjalm;
þá mælti Mímis höfuð fróðligt it fyrsta orð
ok sagði sanna stafi.
Thorn

Postprzez Wotan » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 07:34

Achilles jednak nie aż tak znany jak znany byc powinien, bo to naprawde epicki utwór, a ta nowa płyta (Gods of War) jest całkiem inna od poprzednich ,ale lubie ten jej podniosły ton :)

Jakość słaba, ale fajnie ,że cały koncert na YT :)
http://www.youtube.com/watch?v=H5ye_ZCO_Tk
Wotan

Postprzez Michał » czwartek, 13 września 2012, 12:14

Dobra ta deathowa wersja Katy Perry, dzięki :D
Co do głupoty Manowar: fajnie grają, ale razem z np. Iced Earth wpisują się w taki buracki amerykański metal, gdzie czytanie tekstów, czy wywiadów grozi uduszeniem ze śmiechu :D
Michał

Postprzez Ingermania » piątek, 14 września 2012, 13:43

Będę profanem - Manowar znam tylko z coverów ichnich utworów autorstwa Theriona, głównie "Thora". Zresztą dla mnie to właśnie Therion jest tym najwoleńszym zespołem, który skierował me fascynacje na mitologię nordycką a "Secrets of the Runes" było moją pierwszą stycznością z dziewięcioma światami. Zresztą cenię Theriona za to, że brnie przez wszelkie możliwe kultury i mitologie, a jako zacni Szwedzi znakomicie radzi sobie z rodzimymi wierzeniami.
Ingermania

Postprzez Sigrarr » wtorek, 18 września 2012, 17:14

A Therion zrobił w ogóle jakiś cover Manowara poza "Thorem"?
Sigrarr

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka