Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 3255 bytes written, possibly out of free disk space in /home/asatru/www/15e896.php on line 41
Forum • Zobacz wątek - The Gods Made the Heavy Metal - czyli o Manowar

The Gods Made the Heavy Metal - czyli o Manowar

The Gods Made the Heavy Metal - czyli o Manowar

Postprzez Fimbulvintir » czwartek, 24 listopada 2011, 14:27

Powiem szczerze ten zespół "wciągnął" mnie do świata wikingów. Po przesłuchaniu piosenek takich jak "Sons of Odin" http://www.youtube.com/watch?v=d47gTUNY86k czy "Gods of War"http://www.youtube.com/watch?v=qj15NEdwB1c, zacząłem czytać o wikingach i ich wierzeniach.
Co sądzicie o tym zespole?
Jakie są wasze odczucia po przesłuchaniu piosenek?
Was też nakierował na wikingów jakiś zespół?
Fimbulvintir

Re: The Gods Made the Heavy Metal - czyli o Manowar

Postprzez Thorbiern » czwartek, 24 listopada 2011, 16:45

No cóż....Nawet jak na Metal, jadą blisko estetyki kiczu. Ale ja tam lubię kicz. ]:D
Þorbjörn Ríkarðson
Thorbiern

Postprzez KozioU » czwartek, 24 listopada 2011, 16:51

Zespół to klasyka oczywiście, choć trochę już trąci myszką (bez urazy Myszaq!).

Co do "wierzeń wikingów" - pamiętaj że wikingowie to określenie konkretnej grupy zawodowej ograniczonej historycznie do okresu od końca VIII do X wieku n.e.. A wiara w Asów miała znacznie szerszy zasięg - zarówno społecznie (inne grupy zawodowe, jak myśliwi, rolnicy, kupcy, wojownicy, ich dzieci, żony i matki), jak i historycznie (od VI-V wieku p.n.e. do późnego średniowiecza) oraz geograficznie (na wiking pływali głównie mieszkańcy wybrzeży). Więc określenie "wierzenia wikingów" jest błędne z definicji, właściwsze są "wierzenia germańskie", "wierzenia przedchrześcijańskiej Skandynawii", "pogaństwo germańskie" "wierzenia nordyckie" czy cokolwiek w tym stylu.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Szerszen » czwartek, 24 listopada 2011, 17:58

@]:D

I generalnie, metal... choć często czerpie z kultury germańskiej (nie on jeden), to się nijak ma do jej całości.
Ale Manowar jako zespół zacny... stary ale zacny.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Sigrarr » czwartek, 24 listopada 2011, 21:23

Sigrarr

Postprzez Ulf » czwartek, 24 listopada 2011, 23:16

A mnie w metalu najbardziej podobaja sie te rozowe kolory ...
http://www.youtube.com/watch?v=eIzoWNQq ... re=related
Ulf

Postprzez Thordis » piątek, 25 listopada 2011, 07:15

Manowar? Fajnie grają i często mają zabawne teksty ]:D Kiedyś zainteresowałam się z ciekawości tworzoną przez nich "ideologią" i naprawdę... interesująco brzmi. Jest się z czego pośmiać. A sama muzyka też bawi - w odróżnieniu do tekstów nie rozkoszną głupotą, ale przyjemną dla ucha nutą, której słucha się bardzo miło. Tak więc... jestem za. ]8]

Tylko... taka rada... nie polecam wzorowania się na muzyce metalowej jakiejkolwiek (słuchać owszem, ale nie traktować jako źródło wiedzy czy nakręcania ideologicznego), a Manowar w szczególności, bo straszne farmazony śpiewają, naprawdę. Więc jak słyszę takie pytania:
Fimbulvintir napisał(a):Was też nakierował na wikingów jakiś zespół?
to mnie czasem rzuca po ścianach trochę ;)
Thordis

Postprzez Vrede » piątek, 25 listopada 2011, 07:38

Thordis, a kojarzysz kawałek z tekstem "Women, be my slave"*? Zawsze na nim kwiczę ze śmiechu :-) A poza tym uwielbiam Manowar za te "pozytywne bity" , bo muzyczka wpada w ucho - lekka i przyjemna. Kiedy miałam 16 lat to albumy "Kings of Metal" i "Fighting the World" należały do moich ulubionych.
Jeżeli kogokolwiek muzyka wkręciła do świata dawnych wierzeń - tzn, że bard jest całkiem niezły ;-)
Zwłaszcza jeśli słuchacz nie poprzestaje na tekscie utworu a sam szuka dalej i chce dowiedzieć się więcej. Tak trzymać! ]:)

*edit: tytuł tego utworu to "Pleasure Slave" :-)
Vrede

Postprzez KozioU » piątek, 25 listopada 2011, 10:33

Tekstowo znacznie lepiej wypada Therion, a nagrali dwie płyty zahaczające o naszą mitologię.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Thordis » piątek, 25 listopada 2011, 11:28

Vrede, tak, tak, tak :D Kawałek rozbraja. ]:D A mnie i tak najbardziej rozkładają na łopatki utwory z płyty "Kingdom of still" np. "The Crown and the Ring" czy "Hail and kill" ];) Po prostu bajka! ]8]

KozioU - fakt, Therion generalnie ma lepsze teksty, ale... z tego co wiem to na tych płytach są też covery utworów... właśnie Manowar ]:P

Jeżeli chodzi o teksty to ostatnio jestem pod dużym wrażeniem Asynji. Niektóre dobre teksty ma też Bathory i Rebellion (płyty "Sagas Of Iceland" i "Miklagard", "Arise: From Ginnungagap To Ragnarök" - już znacznie słabiej, ale niektóre też fajne).
Thordis

Następna strona

Powrót do Muzyka