Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 3587 bytes written, possibly out of free disk space in /home/asatru/www/15e896.php on line 41
Forum • Zobacz wątek - Różności w dużej ilości :)
Strona 1 z 1

Różności w dużej ilości :)

PostNapisane: czwartek, 9 sierpnia 2012, 00:29
przez Isa
http://heathengods.com/temple/modules/library/
Trudno mi uwierzyć, że ktoś tego wcześniej nie znalazł, ale przeglądając forum - żeby nie dublować odsyłaczy - nie zauważyłam linku do tej strony.
W każdym razie - mamy tu całe mnóstwo różnych tekstów, pewnie też o rozmaitej jakości. Ciekawostką może być zestawienie różnych tłumaczeń źródeł (od Snorriego poczynając) - tłumaczeń na angielski, rzecz jasna. Taka ciekawostka dla zainteresowanych kwestiami językowymi.

Enjoy! :)

Re: Różności w dużej ilości :)

PostNapisane: piątek, 10 sierpnia 2012, 07:28
przez Vrede
Znaleźliśmy już dawno temu, to przecież strona Marka Stinsona. Ale masz rację, że podajesz link do całej biblioteki, bo przedtem rzucane były tylko konkretne, np do działu z sagami, albo zeskanowanymi materiałami.
O samym Stinsonie też już dużo było pisane a kilka jego tekstów zostało przetłumaczonych w dziale "asatryjskie teksty".
Może powinniśmy założyć dział na forum typu "strony godne polecenia", gdzie oprócz linków podawalibyśmy krótki opis tego, co można tam znaleźć. Dzięki temu moglibyśmy uporządkować te informacje i zebrać razem przydatne linki, które w tym momencie występują i w dziale z tekstami, i w dziupli, i w nowościach i ciężko się potem w tym odnaleźć.

Re: Różności w dużej ilości :)

PostNapisane: piątek, 10 sierpnia 2012, 10:01
przez Szerszen
Na nowej stronie proponuję, bo na forum, zginie... w pomroce tematów.

Re: Różności w dużej ilości :)

PostNapisane: piątek, 10 sierpnia 2012, 12:12
przez Isa
Artykuły, tak, najbardziej mi w pamięć zapadł ten o wicca i asatru - ale całości nigdzie nie znalazłam ;)

Ogólnie na stronie powinniśmy mieć chyba dwa rodzaje linków - do stron z tekstami, źródłami itd. (czyli taka, powiedzmy, internetowa literatura podmiotu i przedmiotu), ale też (o czym rozmawiałyśmy, a na pewno rozmawiać także będziemy w Poznaniu) do stron organizacji asatryjskich czy też stron, blogów samych asatryjczyków ;) Problemem może być tylko podzielenie, bo często jedno oznacza tez i drugie ;)