Nowy serial o dzielnych wajkingach.

czyli znalezione po drodze

Re: Nowy serial o dzielnych wajkingach.

Postprzez Barld » czwartek, 2 maja 2013, 00:36

Hrefna napisał(a):jest zdecydowanie dla widzów malo wymagających.

Rozumiem, że ktoś może mieć inne zdanie albo gust i zawsze to szanuje. Sugerowanie że ktoś jest mało wymagającym widzem(określenie delikatnie sugerującego głupszego widza) mnie zawsze wkurza. Tak samo ja mogę napisać że to serial tylko na inteligentnego widza, a w domyśle kto nie lubi to jest głupi.
Barld

Postprzez Hrefna » czwartek, 2 maja 2013, 03:16

Cóż, każdy serial jest dla widzów mało wymagających. Dla tych wymagających są np. filmy Saury... i w sumie każdy serial ich śmiertelnie znudzi, chyba że jest oparty na twardych faktach i jest serialem naukowym, nie rozrywkowym ;) - a jeśli fakty są delikatnie mówiąc traktowane per noga, to szkoda czasu, który można przeznaczyć na coś o wiele bardziej konstruktywnego niż oglądanie.

Barldzie, szacunek dla osób Ci nieznanych i ich zdania jest błędem. Ludzi szanuje się za czyny, nie poglądy ;) - a zdaniem które Ci nie odpowiada możesz z czystym sumieniem pogardzać, unikając w ten sposób hipokryzji :P
Oft vitu ógörla, þeir er sitja inni fyrir, hvers þeir ro kyns, er koma;
er-at maðr svá góðr at galli né fylgi, né svá illr, at einugi dugi.

Hávamál 133 [132] (Loddfafnismál 23)
Hrefna

Postprzez Thordis » czwartek, 2 maja 2013, 08:16

Hrefna, jest tylko taki mały kruczek. Seriale rozrywkowe, tak samo jak kino rozrywkowe, literatura rozrywkowa i wszystko, co z definicji jest rozrywkowe, ma służyć rozrywce, nie nauce. A rozrywka również jest człowiekowi potrzebna, choćby dla zachowania równowagi psychicznej.

W miarę mądry winien być człowiek,
Nigdy zbyt uczony (...)
Thordis

Postprzez Barld » czwartek, 2 maja 2013, 09:22

Hrefna napisał(a):Barldzie, szacunek dla osób Ci nieznanych i ich zdania jest błędem. Ludzi szanuje się za czyny, nie poglądy ;)

Nasza rozmowa dotyczy serialu, więc mój post odnosi się do konkretnej sytuacji szanowanie ludzi i ich opinii co do omawianego tematu i nie widzę w tym żadnego błędu oraz potrzeby znania kogoś osobiście. Gusta są różne i o nich zawsze można popisać, a błędem jest tylko pisania o mało wymagających widzach, bo skąd znasz wymagania ludzi? Tylko ty jesteś wymagającym widzem, a każdy z odmiennym zdaniem staje się automatycznie widzem gorszej kategorii?
Barld

Postprzez Hrefna » czwartek, 2 maja 2013, 09:58

Thordis napisał(a):Hrefna, jest tylko taki mały kruczek. Seriale rozrywkowe, tak samo jak kino rozrywkowe, literatura rozrywkowa i wszystko, co z definicji jest rozrywkowe, ma służyć rozrywce, nie nauce. A rozrywka również jest człowiekowi potrzebna, choćby dla zachowania równowagi psychicznej.

W miarę mądry winien być człowiek,
Nigdy zbyt uczony (...)

Ale ludzie zapewniali sobie rozrywkę ZANIM wymylili seriale. I dla jednych rozrywką będzie obserwacja wartkiej akcji, a dla innych - jeśli jesteśmy przy temacie sztuki wizualnej - onirycznych kilmatów, pozbawionych akcji prawie całkiem. Dla jednych rozrywką będzie słuchanie "kwaderatowej" muzyki, umc, umc, umc, najlepiej na cały regulator, dla innych Vivaldiego. A jeszcze inni najlepiej rozerwą się spacerując po lesie lub leżąc w trawie i patrząc w niebo. A jeszcze inni malując lub biegając.

Od serialu reklamowanego i w pewnym sensie firmowanego przez History Channel człowiek wymagałby zgodności z realiami historycznymi, a od jego scenarzystów zapoznania się z rozmaitymi źródami i nie przeinaczania ich, żeby było ciekawiej. Dlatego uważam, że Wikingowie są po prostu dzielem chybionym i idę sobie zamiast tego pooglądać jakiś stary sezon Gwiezdnych Wrót, jeszcze nie wiem, który :P

Hrefna

Postprzez Thordis » sobota, 4 maja 2013, 19:28

Dobra, przez Was w końcu obejrzałam ten serial - a przynajmniej 6 pierwszych odcinków ;P I owszem - realia historyczne... żadne. Ale kompletnie mnie to nie żenuje, raczej bawi. Tak, to zdecydowanie wesoły serial rozrywkowy - nic mądrego, ale bawi. Dla widzów z odpowiednią dawką zdrowego dystansu. Na odstresowanie i bezmyślne pogapienie się w ekran z piwkiem w ręku po ciężkim tygodniu - jak najbardziej się nadaje.
Thordis

Postprzez Hrefna » sobota, 4 maja 2013, 20:32

A tak swoją drogą zwróciliście na to uwagę? Easter-egg serialu, ale zauważalne...
Obrazek
Cały czas zastanawiałam się, kogo Tostig mi uparcie przypomina... no i się wyjaśniło :P
Ragnar jako kwintesencja "wikingowatości"? Cóż, wizualnie odrzuca mnie tak samo, jak Technowiking. Znaczy mają coś wspólnego :PPP

Hrefna

Postprzez Hrefna » środa, 22 maja 2013, 13:04

A tak wracając do dyskusji ciut poważniejszej - myślę że o wiele bardziej godne uwagi (choć zapewne znacznie mniej spektakularne i mniej działające na wyobraźnię wszelkich wikingofili) będzie to:
http://www.independent.co.uk/arts-enter ... 31744.html

Hrefna

Postprzez Szerszen » niedziela, 26 maja 2013, 16:26

Pogodzę Was.

To, że serial jest dla widzów mało wymagających, nie oznacza iż nie mogą go obejrzeć osoby "wymagające" - jeśli mają ochotę.
Bawić (lub nie) będą się wszyscy.
Jedni lubią filmy gdzie w każdym odcinku są 3 wiadra krwi i d... do zerżnięcia, inni wolą "U Pana Boga za piecem" albo "Księdza Mateusza". Dla każdego coś miłego.
Nie chcesz nie oglądaj - możesz zmienić kanał.
Chcesz - baw się dobrze i chrzań krytyków.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Thordis » poniedziałek, 27 maja 2013, 07:16

Szerszeniu - @]:D

A teraz coś lepszego! ]:P ]:D

http://www.youtube.com/watch?v=XbNjAlJ7exw
Thordis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ze świata i nie tylko