Centralizacja / rejestracja

Re: Centralizacja / rejestracja

Postprzez ThorrUlfR » piątek, 26 kwietnia 2013, 08:41

Moze niech najpierw ci którzy działają w AP założą stowarzyszenie okresla statut i cele stowarzyszenia a potem ewentualnie będa dołączać ci którym ta wersja "asatru" odpowiada?
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Viking » piątek, 26 kwietnia 2013, 08:57

Teraz już wiem że nie ale jak napisałaś o zjeździe 2-tygodniowym wszystkich chętnych z całej Polski to straszna wizja mi stanęła przed oczami @]:D
"Życie człowieka to zadanie,
Spełnia się poprzez trud i znój
Dzieło to twoje powołanie,
Dzielnym niech będzie żywot twój! "
Viking

Postprzez Thordis » piątek, 26 kwietnia 2013, 09:03

Czytamy ze zrozumieniem ;) To była ironiczna hiperbola, celowo przekoloryzowana, w reakcji na propozycję Ulfa.
Thordis

Postprzez Gotthard » piątek, 26 kwietnia 2013, 09:48

Viking napisał(a):Teraz już wiem że nie ale jak napisałaś o zjeździe 2-tygodniowym wszystkich chętnych z całej Polski to straszna wizja mi stanęła przed oczami @]:D

...paskudna pani wychowawczyni... rozgotowana owsianka... i dwa tygodnie na mazurach z komarami... koszmar nie kolonia ;)
Stowarzyszenie Asatryjskie Midgard
http://midgard.org.pl
Gotthard

Postprzez Ulf » piątek, 26 kwietnia 2013, 10:01

No i z tego widac jak bardzo spoleczna religia jest Asatru jest w polskim wydaniu... ]:P
Ulf

Postprzez ThorrUlfR » piątek, 26 kwietnia 2013, 10:04

Religia jest społeczna - tylko my jesteśmy indywidualistami :P
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Thordis » piątek, 26 kwietnia 2013, 10:14

Ulf, a może zamiast z definicji hejtować wyartykułowałbyś konkretnie i poważnie, jaki masz inny pomysł?
Thordis

Postprzez Ulf » piątek, 26 kwietnia 2013, 11:32

A dyskusja jest prowadzona konkretnie i powaznie?
Jesli tak - to pozwole sobie zauwazyc, ze wielu z nas wie bardzo dobrze ze statut przyszlego stowarzyszenia w zasadzie jest juz dawno przygotowany. Wystarczy wprowadzic kosmetyczne poprawki i wszystko bedzie gotowe do rejestracji.
Nalezaloby jedynie przeglosowac na Thingu czy taki a nie inny statut nam wszystkim odpowiada i czy zakladamy te stowarzyszenie. Zreszta w dobie komunikacji elektronicznej nie trzeba koniecznie zbierac sie na to w jednym miejscu :P Wystarczy poddac pod glosowanie na e-thingu. Zyjemy w czasach wspolczesnych, wiec korzystajmy z technicznych zdobyczy wspolczesnosci. Tak jak robia to np. Szwajcarzy, u ktorych demokracja bezposrednia, a nie przedstawicielska, funkcjonuje wysmienicie.

ThorrUlfR napisał(a):Moze niech najpierw ci którzy działają w AP założą stowarzyszenie okresla statut i cele stowarzyszenia a potem ewentualnie będa dołączać ci którym ta wersja "asatru" odpowiada?

@]:D
Ostatnio edytowano piątek, 26 kwietnia 2013, 11:36 przez Ulf, łącznie edytowano 1 raz
Ulf

Postprzez KozioU » piątek, 26 kwietnia 2013, 11:33

Viking napisał(a):Nie no ja mówiłem własnie o problemach z thingiem ogólnoasatryjskim - w wypadku takiego dla jednej organizacji to takich kłopotów nie ma

No więc tak jak pisałem, problem jest totalnie zmyślony bo nikt na razie nie planuje thingu ogólnoasatryjskiego. Nie istnieje żadna ogólnoasatryjska społeczność poza Asatru Polska i Twoją ogranizacją, która miałaby w takim wydarzeniu uczestniczyć.

Ulf napisał(a):Zreszta w dobie komunikacji elektronicznej nie trzeba koniecznie zbierac sie na to w jednym miejscu :P Wystarczy poddac pod glosowanie na e-thingu. Zyjemy w czasach wspolczesnych, wiec korzystajmy z technicznych zdobyczy wspolczesnosci. Tak jak robia to np. Szwajcarzy, u ktorych demokracja bezposrednia, a nie przedstawicielska, funkcjonuje wysmienicie.

Tu się zgodzę i nie zgodzę jednocześnie. Zgoda - można to tak zrobić. Niezgoda - wolałbym takie wydarzenie połączyć ze spotkaniem osobistym, blotem w intencji i.t.d. bo nie jest to tylko jakieśtam stowarzyszenie, ale podwaliny organizacji religijnej, której należy się odpowiednia, związana z tym oprawa.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Ulf » piątek, 26 kwietnia 2013, 11:39

KozioU napisał(a):
Tu się zgodzę i nie zgodzę jednocześnie. Zgoda - można to tak zrobić. Niezgoda - wolałbym takie wydarzenie połączyć ze spotkaniem osobistym, blotem w intencji i.t.d. bo nie jest to tylko jakieśtam stowarzyszenie, ale podwaliny organizacji religijnej, której należy się odpowiednia, związana z tym oprawa.

Tu z kolei ja sie zgodze z Twoja niezgoda ;) Ale mozna przeciez polaczyc jedno z drugim. Decyduja wszyscy, blotuja i zjezdzaja sie Ci ktorzy chca, moga, maja czas, uwazaja ze powinni itp...
Ulf

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża