Centralizacja / rejestracja

Re: Oddział AFA w Polsce

Postprzez Thordis » czwartek, 25 kwietnia 2013, 21:52

Ale moment. O czym my rozmawiamy? Bo ja sądziłam, że o rejestracji czegoś, co już istnieje, czyli Asatru Polska. Sformalizowanie organizacji nieformalnej. Czyli cała sprawa jest, według mnie, skierowana do obecnych nieformalnych członków nieformalnej organizacji. I od tego należałoby zacząć. Nowi członkowie przecież mogą dołączyć do już formalnego stowarzyszenia. Ale sformalizować ją musi jakiś trzon. Czyli według mnie wszystkie osoby do tej pory działające i zaangażowane w nieformalne AP.
Thordis

Postprzez Viking » czwartek, 25 kwietnia 2013, 21:57

Nie no tak to rozumiem - i wtedy w ramach takiej organizacji thing. Ale tak że każdy sobie wchodzi i głosuje to nie bardzo widze poprostu...
"Życie człowieka to zadanie,
Spełnia się poprzez trud i znój
Dzieło to twoje powołanie,
Dzielnym niech będzie żywot twój! "
Viking

Postprzez Thordis » czwartek, 25 kwietnia 2013, 22:06

Dlatego sądzę, że tutaj chyba zaistniało (jeżeli się mylę, Ulfie, i jednak miałeś coś innego na myśli, to mnie sprostuj) jakieś niedopowiedzenie. I że zabrakło zwykłego "dookreślenia" tych "wszystkich", sprecyzowania kogo rozumiemy pod tym pojęciem. A przynajmniej ja tak to odbieram.
Thordis

Postprzez Viking » czwartek, 25 kwietnia 2013, 22:24

Jak jest jedna organizacja/kilka zaprzyjaźnionych to też odpada wam problem selskcji. No i jeszcze jest pytanie czy Asatru Polska to ma być zarejestrowany duży kindred czy taka konfederacja kindredów i prywatnych osób o podobnych pogladach i celach (coś jak AFA tylko na Polske i z innymi celami, statutem itd) ??
Viking

Postprzez KozioU » piątek, 26 kwietnia 2013, 07:14

Viking napisał(a):Jest jeszcze jedno pytanie - jak dla mnie bardzo istotne. Mianowicie jak będziecie oceniać kto ma prawo się na thingu pokazać?? Wejdzie wam grupa nazi-asatru albo wicca-asatru albo asatru coś i co zrobicie?

Problem trochę wymyślony na wyrost. Mówimy o thingu założycielskim stowarzyszenia, czyli przyjeżdżają na niego ci, którzy to stowarzyszenie zakładają. A nie będą go z nami zakładać ludzie z ulicy, lecz ci, których już znamy (choćby stąd) i którzy w naszej społeczności istnieją i coś robią. Do tej pory na naszych imprezach nie było nazistów ani innych ezoterrorystów, więc czemu i skąd nagle mieliby zacząć przyjeżdżać?
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Gotthard » piątek, 26 kwietnia 2013, 07:19

Ubiegłeś mnie KozioU @]:D
Stowarzyszenie Asatryjskie Midgard
http://midgard.org.pl
Gotthard

Postprzez Thordis » piątek, 26 kwietnia 2013, 07:22

Wydaje mi się, że Viking tutaj odniósł się do tego ulfowego sformułowania "wszyscy" i wypowiedzi Vrede, że "Thing jest miejscem, gdzie każdy może się wypowiedzieć, w związku z czym nie powinien być on zamknięty tylko na ludzi z AP".
Thordis

Re: Centralizacja / rejestracja

Postprzez KozioU » piątek, 26 kwietnia 2013, 07:28

No to należy rozgraniczyć rozmowę o thingu ogólnoasatryjskim (może kiedyś w przyszłości) i rozmowę o thingu założycielskim Stowarzyszenia Asatru Polska (może już niedługo). Bo tak jak co do pierwszego macie rację (każdy może i powinien) to nie rozumiem, czemu i skąd w drugim przypadku miałoby tam być i wypowiadać się n.p. AFA??
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Viking » piątek, 26 kwietnia 2013, 08:28

Nie no ja mówiłem własnie o problemach z thingiem ogólnoasatryjskim - w wypadku takiego dla jednej organizacji to takich kłopotów nie ma
Viking

Postprzez Thordis » piątek, 26 kwietnia 2013, 08:39

Ale nikt nie proponował thingu ogólnoasatryjskiego przecież, tylko thing AP w celu założenia stowarzyszenia...
Thordis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża