Ciałopalenie

Re: Ciałopalenie

Postprzez Gość od Wenedów » wtorek, 6 listopada 2012, 20:56

Szerszen napisał(a):Spokojnie, wiemy już że nie rozróżniasz nieformalności od nielegalności... chcemy więc też wiedzieć do której grupy mniejszościowej zaliczasz RKP...

Na temat RKP wolę się nie wypowiadać. Nie lubią jak ktoś oprócz ich hmm... rzecznika się wypowiada o RKP.
Słowianie to grupa narodowo-etniczna co to oznacza? To że można ją rozpatrywać w dwójnasób jak o grupę narodów oraz jako Etnos.
Gość od Wenedów

Postprzez Szerszen » wtorek, 6 listopada 2012, 20:59

Hmm.. a ja słyszałem, że mogą być również rozpatrywani jako (sic!!) związek plemion... tak samo jak Goci ;-)

No dobrze... to do której mniejszości zaliczasz Słowian???
I jakich Słowian na ziemiach polskich?
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Gość od Wenedów » wtorek, 6 listopada 2012, 21:12

Szerszen napisał(a):Hmm.. a ja słyszałem, że mogą być również rozpatrywani jako (sic!!) związek plemion... tak samo jak Goci ;-)

No dobrze... to do której mniejszości zaliczasz Słowian???
I jakich Słowian na ziemiach polskich?

Rodzimowierców Słowiańskich a więc osoby, które wyznają Słowiańskich Bogów można rozpatrywać jako grupę etniczną - zachowujemy tradycję, język i wiarę.

Ja OSOBIŚCIE Uważam że:
Posiadam Obywatelstwo Polskie
Jestem Narodowości Słowiańskiej
Należę do Etnosu Słowiańskiego

Polacy, którzy są wyznawcami KRK mają WEDŁUG MNIE Obywatelstwo Polskie i należą do Etnosu Polskiego z narodowością to bym kwalifikował wyznawców KRK jednak jako Słowian ale oni sami by się raczej widzieli jako narodowość Polska.

Teraz od razu odpowiem na pytanie, które może się pojawić dlaczego wyznawców KRK bym zaliczył do narodowości Słowiańskiej?

Otóż dlatego, że gdyby zabrać dla KRK wszystkie naleciałości, które "zaadaptowali" (pożyczyli bez pytania) z wierzeń Etnicznych to by zostało tylko Pismo Nowego Testamentu.
Gość od Wenedów

Postprzez Szerszen » wtorek, 6 listopada 2012, 21:16

No to byłby pewien problem, bo bardzo wiele zwyczajów w KRK jest pochodzenia... pogańskiego ale jego korzenie mogłyby być co najmniej dyskusyjne (w tym raczej germańskie niż słowiańskie).

O tym iż na naszych ziemiach oba te ludy dobrze sobie radziły mam nadzieję nie muszę Cię przekonywać.
Szerszen

Postprzez Gość od Wenedów » wtorek, 6 listopada 2012, 21:56

Szerszen napisał(a):No to byłby pewien problem, bo bardzo wiele zwyczajów w KRK jest pochodzenia... pogańskiego ale jego korzenie mogłyby być co najmniej dyskusyjne (w tym raczej germańskie niż słowiańskie).

O tym iż na naszych ziemiach oba te ludy dobrze sobie radziły mam nadzieję nie muszę Cię przekonywać.

Mam nadzieję, że nie chodzi ci o tradycje "zapożyczone" przez KRK. Jak się spojrzy na sytuację w Niemczech a w Polsce to można zauważyć, że tradycje tyczące się obchodzenia świąt różnią się niekiedy diametralnie między sobą.

KRK zaś ma raczej chyba korze raczej ma korzenie na piaskach Palestyńskiej Pustyni jak się nie mylę. @]:D
Gość od Wenedów

Postprzez Szerszen » wtorek, 6 listopada 2012, 22:07

To ciekawe... choinka z lampkami (pochodzenie niemieckie a korzeniami sięga najprawdopodobniej kłody Yul)... składanie sobie życzeń... noworoczne postanowienia.... - jak wół kultura germańska.

Słupy majowe mogą być wspólne... choć też by sięgał do czasów, gdy Słowianie jako lud na ziemiach polskich jeszcze nie istnieli ;-)

Jaja i zające wielkanocne... bardzo blisko się łączą z Ostarą

A i niedawne święto zmarłych... naznaczone właśnie bliskością między światem żywych i umarłych... paleniem dla nich ogni... pamięci i łączności... z przodkami - jak najbardziej było kultywowane wsród germanów.

To wszystko są obrządki ludowe ale skądyś zapożyczone. Tylko trzeba sięgać dalej niż do falsyfikatów tworzonych na potrzeby nacjonalistycznych ideologii przełomu XIX i XX wieku.

Chrobry miał na nagrobku, że był królem GOTÓW i SŁOWIAN a nie Jaćwingów.
Szerszen

Postprzez ThorrUlfR » wtorek, 6 listopada 2012, 22:27

A dokładniej:
"Inclite dux tibi laus, strenue Boleslaus
Regni Sclavorum Gottorum sue Polonorum"
]:D
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Sigrarr » wtorek, 6 listopada 2012, 22:52

Gość od Wenedów napisał(a):Jestem Narodowości Słowiańskiej

Nie Istnieje Taka Narodowość.

Chyba, że stworzyłeś/stworzyliście własny naród słowiański. Ale jeśli nawet, to w zasadzie, póki jej nie zarejestrujecie, przeciętny urzędniczyna może Ciebie/Was uznać za bandę pomyleńców. Nie wiem co z tego, ale dla Ciebie to chyba istotne.
Sigrarr

Postprzez KozioU » wtorek, 6 listopada 2012, 22:56

No właśnie pytałem jakiś czas temu czy rodzimowiercy słowiańscy uważają się za mniejszość narodową czy etniczną, ale odpowiedzi nie otrzymałem.

Etniczną raczej nie, a jeśli narodową to świadczyłoby że są dość młodą grupą, pochodzącą góra z XVIII wieku. ]:D
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Isa » wtorek, 6 listopada 2012, 23:25

Gość od Wenedów napisał(a):Ja OSOBIŚCIE Uważam że:
Posiadam Obywatelstwo Polskie
Jestem Narodowości Słowiańskiej
Należę do Etnosu Słowiańskiego

Niech zgadnę... Językiem posługujesz się też słowiańskim? Zaznaczam: nie z grupy języków słowiańskich, ale stricte słowiańskim.
Dlaczego też nie stworzycie własnego państwa? Jako naród bez ojczyzny - macie prawo do ruchów separatystycznych! Tylko popatrzcie na RAŚ i bierzcie przykład!

A poważnie. Istnieje coś takiego, jak - ba! nawet nie encyklopedia czy słownik j. polskiego - Wikipedia. Bardzo proszę, sprawdź następnym razem znaczenie słów, których używasz.
Íss er árbörkr
ok unnar þak
ok feigra manna fár.
Isa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża