Aktywna Rodzina Asatru w Łodzi

Re: Aktywna Rodzina Asatru w Łodzi

Postprzez Vrede » środa, 23 maja 2012, 08:12

Szerszeń, ale somalijscy piraci nie są tacy przystojni jak wikingowie :-D
Vrede

Postprzez Szerszen » środa, 23 maja 2012, 15:25

Gwałcone kobiety raczej nie są stawiane przed wyborem "bardziej/mniej" przystojny... a w końcu jak chce rabować i mordować/porywać dla okupu to on będzie "rządził" :twisted:
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Tasoth08 » sobota, 14 lipca 2012, 21:44

Może zacznę inaczej. Przez swoją niepełnosprawność, a także odmienne od ogółu poglądy, jestem bardzo samotny. Straciłem dawnych znajomych, przyjaciół nie posiadam. Cóż, takie życie...

Chyba zostałem źle zrozumiany. Przyrównywanie do somalijskich piratów...Dobrze, że nie do nazistów...
Żyć jak Wikingowie - nie chodziło mi o rabowanie, podbijanie i gwałcenie...
Bardziej zależało mi na wspólnym biesiadowaniu i zabawie. Na jakiejś głębszej więzi miedzy ludzkiej, asatryjskiej wspólnocie, grupie ludzi o podobnych poglądach i wierzeniach, którzy noszą w sercach więcej wartości, niż tylko pieniądz. W dobie, gdzie sąsiad nie zna sąsiada, a każdy patrzy jedynie na pieniądz, władzę i popularność, szukam ludzi z ideałami i wiarą w sercu, z którymi można wspólnie spędzać czas.Czytając asatryjskie teksty natknąłem się na treść nawołującą do aktywnego szukania właśnie "ogniska", dlatego tutaj napisałem, ale chyba nie był to strzał w dziesiątkę.
Tasoth08

Postprzez KozioU » niedziela, 15 lipca 2012, 18:02

Nie ma nas jeszcze zbyt wielu i jesteśmy dość mocno rozrzuceni po Polsce. A ludzie z Łodzi śmieją się trochę sami z siebie po określeniu "aktywni" bo mimo, że jest ich tam trochę, to mają od miesięcy problem żeby się spotkać. Większość kindredów które znamy dopiero raczkuje, są to 2, 3 czasem 4-osobowe grupy, w większości pary czy niewielkie rodziny, więc ciężko na razie mówić o tworzeniu większych struktur społecznych.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Thorbiern » poniedziałek, 16 lipca 2012, 18:26

@ Tasoth08. Zajrzyj też od czasu do czasu tutajhttp://www.asatru.com.pl/forum/viewtopic.php?f=54&t=141&start=50.
Þorbjörn Ríkarðson
Thorbiern

Poprzednia strona

Powrót do Rodziny i ogniska