Aktywna Rodzina Asatru w Łodzi

Aktywna Rodzina Asatru w Łodzi

Postprzez Tasoth08 » poniedziałek, 7 maja 2012, 17:15

Witam

Mam na imię Przemek, lat 29.

Poszukuję aktywnej rodziny Asatru z Łodzi, z którą można spędzać wspólnie miło czas. Jeśli takowa istnieje, proszę o kontakt gadu gadu: 31593024 lub mailem: tasoth08@interia.eu . Mam nadzieję, że takowa istnieje @]:D

Pozdr
Tasoth08

Re: Aktywna Rodzina Asatru w Łodzi

Postprzez KozioU » poniedziałek, 7 maja 2012, 17:49

Witamy. Jest nas trochę w Łodzi, ale zanim zaczniesz umieszczać anonse, miło by było wzorem innych nowych użytkowników napisać parę słów o sobie w odpowiednim dziale.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Tasoth08 » poniedziałek, 7 maja 2012, 17:53

Rzadko bywam na różnych forach, stąd tak bezimiennie napisałem post. Już naprawiam błąd ]:)
Tasoth08

Postprzez KozioU » poniedziałek, 7 maja 2012, 19:16

Nie ma sprawy. Jesteś nowy, więc należy ci się przedstawienie zasad, tych pisanych (polecam zapoznanie się z regulaminem) i tych zwyczajowych, ustalonych przez użytkowników.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Thorbiern » czwartek, 17 maja 2012, 18:05

Witaj!
Strzeliłeś od razu z grubej rury ]:D. "Aktywna Rodzina Asatru w Łodzi" }:= Póki co takie "zwierzę" nie istnieje ];) Jest nas parę osób w Łodzi spotykających się( z różną częstotliwością ]:D ) raczej na gruncie ogólnopogańsko-towarzyskim. Póki co udało nam się zmontować jeden mały wspólny blocik ( Mam namyśli nasz Freyfaxiblot. Pozdrawiam Arnikę i Coffe pozostałych uczestników wspomnianego WYDARZENIA @]:D) Co do rodziny , kindredu to IMHO nic na łapu-capu. Lepiej się długo docierać, niż potem miałoby coś uwierać. Nie ma co na siłę rzucać się sobie w ramiona. Poznajemy się powoli, obwąchujemy. Być może kiedyś wyrośnie z tego wataha/stado, na razie jednak "chodzimy luzem". Tak czy inaczej zajrzyj czasami na łódzki drakkar ]8]
Þorbjörn Ríkarðson
Thorbiern

Postprzez Coffee » piątek, 18 maja 2012, 01:42

Dokładnie.
Pozdro Thorbiern. Niedługo proponuję następne spotkanie z rytem. Być może już w pogańskiej świątyni.
:piwo:
https://www.facebook.com/ironbeardforge
In iron we trust.
We have beards.
We forge metal.
Welcome.
Coffee

Postprzez Tasoth08 » piątek, 18 maja 2012, 21:48

Ano jak strzelać to z grubej rury, tak jakoś mi się zamarzyło inne, dawne życie... ]:)

W krajach skandynawskich czy też w USA istnieją "rodziny", myślałem, że i u nas są. Mam nadzieję, że kiedyś się to odmieni. ]:)
Tasoth08

Postprzez Thordis » niedziela, 20 maja 2012, 09:57

Ależ oczywiście, że są, ale najczęściej nie "zlokalizowane", niezinstytucjonalizowane i jeszcze malutkie, kilkuosobowe.

Wiesz... to raczej działa na takiej zasadzie: poznajesz ok. 30 osób o poglądach religijnych zbliżonych do Twoich, żyjących na terenie całego kraju. Ilu z nich od razu polubisz? (średnio 20 osób?) Z iloma znajdziesz wspólny język i będziesz chciał poznać bliżej? (średnio 15 osób?) Z iloma będziesz się regularnie spotykał, rozmawiał, poznawał? (średnio 10?) Ilu nie zawiedzie w tym czasie Twojego zaufania? (średnio 7?)Ilu z nich z czasem stanie się Twoimi przyjaciółmi?(góra 5?) Ilu z nich i po jakim czasie będziesz mógł bez jakichkolwiek wątpliwości nazwać rodziną? ];)
Thordis

Postprzez Tasoth08 » wtorek, 22 maja 2012, 15:58

Tak mi się zamarzyło tylko żyć jak dawniej żyli wikingowie + technologia. Swoją drogą, ciekawe, czy dożyję takich czasów ]:)

Zdaję sobie sprawę, że zaufania się nie kupuje, a budować taką "plemienną" rodzinę jest niezwykle trudno. Tym bardziej, że asatryjczyków jest bardzo mało, albo większość się z tym kryje. ];)
Tasoth08

Postprzez Szerszen » wtorek, 22 maja 2012, 17:02

No cóż... zawsze możesz przystać do somalijskich piratów... oni nadal żyją tak jak dawniej wikingowie ;-) i mają karabiny i szybkie łodzie...
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Następna strona

Powrót do Rodziny i ogniska