Kim jesteśmy

Re: Kim jesteśmy

Postprzez Ingermania » wtorek, 12 lutego 2013, 02:40

Pozwolę sobie się wtrącić - Thordis, mnie też podniosłaś na duchu, dzięki :3 Dwudziestka już na karku, a mnie wciąż się trzyma ponury fatalizm i wolę zakładać, że nie dam rady niż liczyć na sukces i znów się sparzyć. Więc osobiście rozumiem podejście Satu, bo osobiście wiem jak trudno się z tego wyrwać, ale rozumiem też, że trzeba się powoli uczyć brać życie we własne ręce, bo coraz rzadziej szczęśliwy traf będzie wystarczał.
Ingermania

Postprzez KozioU » wtorek, 12 lutego 2013, 08:26

Jeśli ktoś z tu obecnych powie wam, że nigdy nie poniósł porażki to zwyczajnie kłamie. Najważniejsze jest, aby po każdej podnosić się i dalej iść w swoim kierunku. Można nas pobić, ale nie pokonać!
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Ulf » wtorek, 12 lutego 2013, 10:51

@]:D
Ulf

Postprzez Magnhild » czwartek, 28 lutego 2013, 03:17

Strasznie sporo osób tutaj dołączyło od czasu kiedy bywałam tutaj częściej, więc chyba przedstawię się może jeszcze raz :) Jestem Martha, mam 1920 lat i z zawodu jestem muzykiem. W tym roku zaczęłam studiować germanistykę, ale tak strasznie mi się nudziło i nie podobało, że rzuciłam te studia. Za dużo czasu mi pożerały i siedziałam tam w sumie sama nie wiem po co. W końcu myślałam, że może będzie tam więcej o jakiejś kulturze germańskiej a tu nic. A sama nauka gramatyki i takie tam to zdecydowanie nie dla mnie. Szczególnie, że jestem w połowie Szwajcarką i niemiecki mam wpojony od niemowlęcia :P No i od przyszłego roku zamierzam iść na etnologię. Mam nadzieję, że tam mogę obrać sobie kierunek, który by mi odpowiadał. Raczej np. jakieś przedchrześcijańskie kultury europejskie niż plemienne kultury dzisiejszej Afryki.

Ok, a teraz przejdźmy do milszych tematów. W związku z tym, że jestem muzykiem i kocham również poznawać kulturę naszych przodków to już wieki temu zaczęłam lubić myzykę z pogranicza folku, viking metalu, pagan metalu, black metalu, folk metalu i wszystkich takich tam pokrewnych ;) Jak gdzieś tu wcześniej na forum pisałam, grałam w Vecordii. Obecnie nie gram już tam, razem ze Ernestem (skrzypce) i Zaporem (bas/gitara) odeszliśmy z tejże kapeli, by stworzyć coś własnego. No i stworzyliśmy. Nazywamy się Helroth i gramy pagan/folk metal z takim etniczno-szamańskim brzmieniem.
Obrazek
Magnhild

Postprzez Ulf » czwartek, 28 lutego 2013, 10:22

No to witaj jeszcze raz Magnhild ]:>

A co do muzyki zarowno tej poprzedniej tworzonej z Vecordia, jak i tej Helrothowej, to zamiast duzo mowic - lepiej wzniose rog, bo godna jest nie jednego rogu ze zlotym miodem :)

http://www.youtube.com/watch?v=a36Ecpg7Irg

Ulf

Postprzez KozioU » czwartek, 28 lutego 2013, 10:49

Magnhild napisał(a):zamierzam iść na etnologię

Sprawdź w takim razie ofertę SWPSu, mają skandynawistykę a wśród specjalizacji poza tłumaczeniową mieli kulturoznawstwo właśnie.

A muzyka @]:D
http://www.youtube.com/watch?v=65tN4MtA6fU
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Trollsdóttir » sobota, 2 marca 2013, 18:50

Ja może tak nieśmiało też się przedstawię.
Alfrún Trollsdóttir, znana wśród współobywateli jako Marta. Studiuję filologię norweską w Poznaniu. Zajmuję się historią języków skandynawskich (choć ze względu na mały staż w dziedzinie właściwsze będzie powiedzenie, że aspiruję do zajmowania się nią) oraz rekonstrukcją strojów z okresu ekspansji wikińskiej. Na forum trafiłam dwa lata temu, ale ze względu na "siły wyższe" dopiero teraz mam możliwość głębszego się udzielania.

Oddają się w Waszą fachową opiekę (mam nadzieję, że zbrojnie naprostujecie mnie w razie, gdybym plotła karygodne bzdury)
To, że jakiś człowiek pochodzi od trolli nie oznacza, że jest gruby i gruboskórny, tylko że ma predyspozycje by przeżyć lodową apokalipsę, których innym brakuje.
Trollsdóttir

Postprzez Ulf » sobota, 2 marca 2013, 21:26

Witaj Alfrun Trollsdottir...
I nie badz taka niesmiala. Asatryjce nie przystoi ]:D

Ulf

Postprzez Trollsdóttir » niedziela, 3 marca 2013, 12:05

Nie nieśmiało? Da się zrobić. Po prostu nie ma po co chwalić się niewiedzą/ignorancją. A n00bem będę się jeszcze długo czuć (osobowość pedantyczna - nawet jak dostanę nobla będę się czuć za mało perfekcyjna).
To, że jakiś człowiek pochodzi od trolli nie oznacza, że jest gruby i gruboskórny, tylko że ma predyspozycje by przeżyć lodową apokalipsę, których innym brakuje.
Trollsdóttir

Postprzez Vrede » niedziela, 3 marca 2013, 12:52

Witaj ;-)
Vrede

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rodziny i ogniska