Kim jesteśmy

Kim jesteśmy

Postprzez Szerszen » czwartek, 5 maja 2011, 21:11

No właśnie - zainspirował mnie do rozpoczecia tego tematu wątek o "spotach promocyjnych". Może wypisać poniżej kto jest kim / czym się zajmuje.
Po pierwsze lepiej się poznamy.
Po drugie będziemy wiedizeli lepiej jakim potencjalnym zapleczem dysponujemy (nie, nie finansowym - specjalistycznym), bo każdy zawód daje jednak pewne know how.
Po trzecie da osobom postronnym to przegląd... ilu wśród nas jest "fantastów opowiadających sobie bajki i wierzących w jakieś stare bujdy"...

Dając dobry przykład:
Informatyk, ponad 12 lat własnej działalnosci gospodarczej (pomijając wczesniejszą praktykę) ze zmiennym szcześciem (w szczycie firma zatrudniała 10 osób na um. o pracę)
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Re: Kim jesteśmy

Postprzez Szept » piątek, 6 maja 2011, 06:36

Dobry temat Szerszeniu.

Wykształcenie średnie humanistyczne, studia prawnicze przerwane pod koniec studiowania z uwagi na sytuacje rodzinną (do długa historia). Wiele doświadczeń zawodowych. Od roku nauczyciel reiki. A od 9 lat mama :D i to najlepsza rzecz jaka mi sie trafiła :D
Jeśli do wody, ognia, ziemi i wiatru dołożymy miłość, powstanie energia. Nazwę ją kosmosem.
I założę własny.
Szept

Postprzez Ask » piątek, 6 maja 2011, 11:42

Wykształcenie:zawód wyuczony drukarz, magister historii, obecnie doktorant.
Zajęcie - były muzealnik, obecnie nie pracuję w zawodzie
Dobre asatryjskie CV? ;) :mrgreen:
Ask

Postprzez Aeger » piątek, 6 maja 2011, 14:05

Dobre CV.
Nienajgłupszy licealista na profilu dziennikarskim, fan historii, ulubieniec nauczycielki tegoż przedmiotu, felietonista, rysownik, składacz szkolnej gazety (czyli mogę złożyć gazetę w pdf o pogaństwie). Moje CV też niezłe.
Aeger

Postprzez Ask » piątek, 6 maja 2011, 14:42

@Aeger - miło poznac. Przeskocz do działu Hailsa! aby wszyscy mogli Ciebie przywitac ;) :)
Ask

Postprzez KozioU » piątek, 6 maja 2011, 15:25

Kiedyś długo na swoim jako wydawca książek, od dwóch lat na etacie w organizacjach pozarządowych, obecnie jako dyrektor ds. promocji.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez xxx » piątek, 6 maja 2011, 15:27

Zawód wyuczony - religioznawca, zawód wykonywany - redaktor. 16 lat doświadczenia w farmaceutycznej prasie naukowej, obecnie tymczasem bezrobotna, co się zapewne niebawem zmieni, choć kolejna praca może będzie w nowym zawodzie - trza być elastycznym ;)
xxx

Postprzez kairve » piątek, 6 maja 2011, 17:41

Zwolennik przewartościowań. ;)

Wykształcenie średnie. Życie i zakręty na nim powodowały że rzucał kolejno: filologię polską (po ok. trzech latach), biblioteki i informację naukową (nawet nie warto wspominać), filozofię (po dwóch latach). W międzyczasie - od ok. lat dziewięciu "dziennikarz" (cudzysłów celowy), "redaktor" (też) i "publicysta" (jak najbardziej) w branży gier komputerowych. Zwykle żartuje że mówiąc nadęcie jest dziennikarzem komputerowym, a po ludzku - gra w gierki - co lubi, pisze - co lubi jeszcze bardziej, a w dodatku mu za to płacą. Oprócz tego korekta, redakcja, bardzo rzadko edycja tekstu pisanego. Po dwóch latach w jaskini Thursów, czyli warszawskiej pseudo-korpo złapał mjolnir, rypnął w kilka głów i teraz stara się wiązać koniec z końcem (jak wiadomo, honorem nie napełnisz żołądka), jednocześnie przygotowując się do pierwszych studiów w swojej karierze, po których jest cień szansy na konkretny zawód a nie szpanowanie czterosylabowymi słowami w towarzystwie. ;) W drugim międzyczasie zdarza mu się pokątnie pracować po zakładach poligraficznych (Ask, podajmy sobie ręce uwalane CMYKiem :P), głównie jako fizol, ale przy okazji myśliciel pt. "czy da się samemu za pomocą gilotyny popełnić samobójstwo" albo "czemu ta falcerka tak dzisiaj napierdala, mam migrenę". Wielbiciel niezwykłej poligraficznej mądrości pt. "Belownica - przyszłość, która mnie czeka".

Na studiach nazywany Żydomasonem ze względu na tendencje do traktowania ludzi z pozycji Oświeconego. Nie stara się z tym walczyć, bo im ostrzejsze polemiki, tym ciekawiej, zresztą gdy studiował filo.pol., była na niej masa kretynów i tylko specjalność kałamarza, co jak widać - gdzieś z tyłu głowy zostało ;)

I jak widać - potworny gaduła. Nawet na trzeźwo. ;)
kairve

Postprzez Ask » piątek, 6 maja 2011, 17:53

Offtop - @Kairve -cmyk jak cmyk, ale pamiętam jak we łbie mi się kręciło od toluenu do przemywania cylindrów :D . Jak zaczynałem praktyki na offsecie to drukarz z wąsem zamykał przed nami w szafce spirytus do konserwacji bo podobno "mogliśmy mu go wypic jak nasi poprzednicy" :D :ugeek:. Ech... czar lat minionych :mrgreen:
Ask

Postprzez kairve » piątek, 6 maja 2011, 18:01

OffTopic!
Wiesz, ja jako fizol to mogę z drukarzem iść na fajkę, albo się na Heidelberga popatrzeć co najwyżej a nie cylindry czyścić. ;) Moją tragedią grecką jest to, że ja generalnie jestem uczulony na farbę drukarską (albo jakiś składnik), bo jak rozkładaliśmy legi z takiego ...jowego gazetowego offsetu o niskiej gramaturze, całe łapy miałem w bąblach (bo świeży, to i mokry); teraz najczęściej jednak człowiek sobie siedzi na totalnym czilałcie przy Mullerze i ulotki kredowe zbiera. :D Ale ja mimo wszystko lubię w takich zakładach robić, bo w przeciwieństwie do korporacji anegdotki bywają zabawne, a nie tylko ponure. :D
kairve

Następna strona

Powrót do Rodziny i ogniska