Wyrd - czyli napisz swoją sagę

Wyrd - czyli napisz swoją sagę

Postprzez Szerszen » wtorek, 15 marca 2011, 11:32

Jak tak Elwinga prosi... to tworzę.
Jest taki fajny system RPG, osadzony w naszych klimatach i bardzo ładnie oddający klimat sag islandzkich.
Otrzymałem jakiś czas temu pełne prawa do jego tłumaczenia, publikacji i propagowania od jego autora: Scotta Knipe'a.
Zasady do systemu są tu: http://runy.net.pl/?q=node/98
Przykładowa saga tu: http://runy.net.pl/?q=node/100

Idea moja jak może to wyglądać na forum, jest następująca:
Każda saga, to osobny temat (może być w tym dziale). Roboczo proponuję aby nazywać go "Saga o .... - Wyrd".
Ponieważ do stworzenia postaci już potrzebne jest "losowanie", a i do samej zabawy ktoś "prowadzący", nieskromnie zaproponuję, że będę pełnił rolę "dawcy losów" a do mojej sagi... ktoś się zgłosi po prostu (a jak zabawa się przyjmie, to możemy to robić symultanicznie).
Tak więc nieco modyfikując założenia systemowe....

Pierwszy post/nowy wątek zawiera:
Temat: Saga o ... - Wyrd
Treść: zagajenie typu ... Opowiem wam dziś historię o ...

Ja lub inny "dawca losu i pierścienia" w odpowiedzi daje post z informacją dot. ilości kamieni chwały i kamieni tragedii, które służą do stworzenia postaci (cechy) oraz na dopełnienie kilka kamieni (osobno zaznaczonych) na rozpoczęcie opowieści...

Osoba tworząca wątek (chociaż możemy się bawić i tak, że ktokolwiek inny - wtedy będzie saga zbiorowa) na bazie kamieni do stworzenia postaci, kreuje swojego bohatera i jego początkową historię, przedstawiającą (przykład jest opisany w zasadach), a potem rozpoczyna na bazie drugiego kompletu kamieni sagę...

W odpowiedzi na sagę znów "dawca losu i pierścienia" poddaje sugestię dalszego rozwoju akcji... oraz w tym wypadku
losuje ew. kamienie tragedii i heroizmu - bo na niego jako niezależną osobę od gracza to chyba trzeba przerzucić.

Może być też opcja pozostawienia kamieni losu w rękach osoby opisującej, ale w wypadku forumowym IMHO nie jest to jednak szczęśliwy pomysł.

Uwagi, sugestie etc... - jakby co w tym temacie.
Saga może być wierszem (i można tu połączyć też zabawę w Drottkvaett z tym systemem) a może być prozą. Może być systemem łączonym - w tym zakresie nie ma ograniczeń, bo liczy się zabawa.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Re: Wyrd - czyli napisz swoją sagę

Postprzez Wotan » czwartek, 17 marca 2011, 00:31

Pomysł świetny, przeczytałem zasady gry, to może być naprawdę ciekawe, niestety aktualnie nie mam czasu zbyt dużo, napisze mature to chętnie pogram :-)
Wotan

Postprzez Szerszen » czwartek, 17 marca 2011, 08:58

Słuszna decyzja.. Heathen powinien być wyedukowany. :)
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Tyrsson Ulvhjerte » piątek, 1 kwietnia 2011, 19:44

Póki co zawsze istnieje też inna możliwość. Jeśli ktoś trawi D&D wydano dodatek: "Bóstwa i Półbogowie", gdzie Nasi potężni krewni dostali zasłużenie cały dział. Wystarczy wymyślić sesję i wio.
Tyrsson Ulvhjerte

Powrót do Sztuka