Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 3379 bytes written, possibly out of free disk space in /home/asatru/www/15e896.php on line 41
Forum • Zobacz wątek - Rasizm w Asatru

Rasizm w Asatru

Re: Rasizm w Asatru

Postprzez Thordis » niedziela, 16 czerwca 2013, 17:04

A dla mnie Ty również jesteś z obcego plemienia, bo nie znam ani Ciebie, ani Twoich krewnych, ani Twojej kultury. I nie ma w tym momencie żadnego znaczenia to, że jesteś białym Europejczykiem. Nie rzutuje to na Twoją "swojość" czy "obcość" wobec mnie. I to nie jest przytyk osobisty, żeby było jasne, tylko zwyczajny obrazowy przykład.
Thordis

Postprzez Wyrwidup » niedziela, 16 czerwca 2013, 18:25

I nie odbieram jako przytyku. I oczywiście, że jak na razie jestem dla Ciebie kimś obcym - ale nie mniej jednak łączy nas na pierwszy rzut oka wiele spraw - kraj urodzenia, określona (w mniejszym lub większym stopniu) mentalność społeczeństwa, w którym żyjemy, wspólny język i podobne (przynajmniej w pewnym zakresie) rytuały społeczne w których zostaliśmy wychowani (na przykład jestem gotów się założyć, że jadasz ze Swoją rodziną wigilię, nawet jeśli nie ma to wymiaru religijnego, a jest wyłącznie uroczystym spotkaniem rodzinnym). Nie wspominając o samej tematyce forum na którym rozmawiamy. A ile takich elementów wspólnych łączy nas kulturowo z Nigeryjczykiem, mieszkańcem Mekki czy wychowanym w Bronxie czarnoskórym raperem? Widzisz - ja nie mam problemu z kolorem, ponieważ jestem doskonale świadomy, że jest to efekt ewolucji dostosowującej organizm do warunków bytowych (zapewne można by wziąć dużą grupę bardzo białych ludzi, przesiedlić ich do Afryki na przykład, a za kilkadziesiąt (czy ileś tam) pokoleń byli by nie odróżnienia od lokalnej ludności). To za czym nie przepadam to mentalność pewnych określonych grup społecznych, niezależnie od ich pochodzenia etnicznego. Także dokładnie taką samą (o ile nawet nie większą) negatywną reakcję będę miał w stosunku do plemienia kiboli, czy dresów. I tak samo jak mieszkańca Mekki czy czarnoskórego będę w stanie odróżnić ich na ulicy i zidentyfikować jako plemię, za którym nie przepadam. Co więcej hipotetyczny arab lub murzyn byli by w stanie przekonać mnie do siebie po prostu postępując uczciwie i sensownie i natychmiast uczyniłbym dla nich wyjątek. Natomiast taki dres czy kibol już nie bardzo, ponieważ plemię do którego należą nie wynika z ich urodzenia, a z wyboru - którego mówiąc uczciwie nie jestem w stanie zaakceptować. Podkreślę jeszcze raz - nie nazwał bym się rasistą - raczej sceptykiem etnicznym. Natomiast wszystkie osoby rasy kaukaskiej, przejawiające zainteresowanie poznaniem prawdziwych rasistów zapraszam na nocny spacer po najniebezpieczniejszych dzielnicach Londynu - konkretnie Lambeth, Southwark i Newham, które przez "przypadek" są miejscem zamieszkania największych społeczności Afro-Anglików.
Bycie wikingiem jest stanem umysłu...
Wyrwidup

Postprzez Thordis » niedziela, 16 czerwca 2013, 19:56

A ja nie lubię mentalności społecznej Polaków. Może zaraz posypią mi się gromy na głowę, ale nie lubię i już, drażni mnie. I nie, z dużą częścią tej mentalności się nie utożsamiam, bo jest według mnie kiepska, smętna, ponura, głupia i zacofana, sarmacko-barska i trąci ciemnotą. Czy powinnam być wobec tego od wejścia sceptycznie nastawiona do każdego Polaka?

Nie neguję Twojego podejścia, ale ja go nie czuję, więc polemizuję ]:P I umiem rymować ]:D
Thordis

Postprzez Wyrwidup » niedziela, 16 czerwca 2013, 20:47

A czy trochę nie jesteś (sceptycznie nastawiona)? ]:)
Mówiąc poważnie - nie ma narodów wybranych i idealnych - my (w sensie Polacy) też jesteśmy wrednie postrzegani przez na przykład Anglosasów. Ale też prawda taka, że zarobkowo wyjechało na wyspy sporo nieciekawego elementu, więc też nie ma się co dziwić, że w angielskich sklepach można zobaczyć tabliczkę "Polaku nie kradnij!"

Ale dajmy już pokój temu tematowi i porozmawiajmy o czymś lżejszym.
Proponuję, aby dalszą dyskusję przenieść do działu sztuka - załóżmy tam nowy wątek poświęcony wyłącznie poezji. Bowiem uważam, że tak wspaniałego talentu rymotwórczego, jaki ujawniłaś po prostu nie można pozostawić samemu sobie. Trzeba promować, sławić i chwalić ]:D

Co też niniejszym czynię ];)
Bycie wikingiem jest stanem umysłu...
Wyrwidup

Poprzednia strona

Powrót do Etyka