Jak wyznawać wszystkich Bogów naraz (po równo)

Jak wyznawać wszystkich Bogów naraz (po równo)

Postprzez SERIOUS » niedziela, 2 listopada 2014, 23:29

Mój główny problem jest w tym iż kiedy się modle lub dziękuje Bóstwom za coś (zawsze jakiemuś Bogu/Bogini za coś w szczególności np. kiedy wyzdrowieje dziękuje Freij lub zaliczę sprawdzian dziękuje Odynowi że podzielił się ze mną swoją mądrością) to mam wrażenie że w tym momencie inni Bogowie/Boginie czują się zapomniani przeze mnie. Może być to wywołane przez to że za większość dobrych rzeczy dziękuje Freij, Odynowi i Thorowi ponieważ jeszcze nie "ogarniam" całego panteonu bóstw i co do kogo należy ?
BURN YOUR LOCAL CHURCH
SERIOUS

Re: Jak wyznawać wszystkich Bogów naraz (po równo)

Postprzez SERIOUS » poniedziałek, 3 listopada 2014, 00:29

Źle skonstruowałem pytanie to miało być "Jak czcić...po równo" a także żeby nie zakładać nowego wątku chciałem jeszcze zapytać o miejsca w które mogę trawić po śmierci. Wiem że 50/50 przypadków śmierci w walce idzie do Valhalli a druga połowa też gdzieś tam idzie ale niestety nie pamiętam gdzie ]:) , jak utonę to pójdę do domu pewnego olbrzyma którego imienia także nie pamiętam, no a jak będzie choroba/zabójstwo/śmierć naturalna to idę do Hel. Nie wiem czy wszystko co tu wypisałem to prawda ponieważ wujek google nie zawsze jest prawdomówny (i tu pojawiacie się wy @]:D ). Jeśli możecie to prosiłbym o szczegółową rozpiskę miejsc w które mam szanse udać się po śmierci (słyszałem wersje o zostaniu draugrem po stanięciu pikawy ]:0 ), a jeśli to zbyt wiele to przynajmniej powiedzcie mi czy rzeczy wypisane u góry mają coś wspólnego z prawdą.
BURN YOUR LOCAL CHURCH
SERIOUS

Postprzez Sylcia » poniedziałek, 3 listopada 2014, 12:22

Nie trzeba czcić wszystkich bogów po równo i można robić dany blot tylko dla jednego wybranego boga. Analogicznie jeśli wujek pomoże Ci naprawić samochód, to dziękujesz jemu, a nie od razu całej reszcie rodziny.
Jeśli już musisz zbiorowo zamiast konkretnie, no to przecież można po prostu powiedzieć "chwała Asom, chwała Wanom"... tudzież po staremu "Heilir Aesir, heilar Asynjur, heilir Vanir ok öll ginnheilög goð"

O życiu po śmierci mamy już bardzo wiele tematów na forum, więc nie będę się rozwijać ];)
Nie zajmuję się już asatru ani runami, toteż proszę mnie o to nie nagabywać. Konta niestety usunąć się nie da :p
Sylcia

Postprzez Satu » poniedziałek, 3 listopada 2014, 17:41

O dziękowaniu nie będę się rozpisywać, bo Sylcia już trafiła w sedno - to normalne, że jeśli jedna osoba wyświadczy Ci przysługę to dziękujesz tylko jej, nie całemu światu. Jeśli tak źle się z tym czujesz zacznij od poszerzenia wiedzy na temat panteonu - choćby przeglądając uważniej forum.

A co do śmierci... nie wiem, jakie miejsca są dla Ciebie strawialne, ale spis jest ślicznie przedstawiony na forum, wystarczy poszukać viewtopic.php?f=50&t=562&start=10
Satu

Postprzez SERIOUS » wtorek, 4 listopada 2014, 19:31

Wielkie dzięki za odpowiedź ]:)
BURN YOUR LOCAL CHURCH
SERIOUS

Powrót do Rytuały i obrzędy