Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 3351 bytes written, possibly out of free disk space in /home/asatru/www/15e896.php on line 41
Forum • Zobacz wątek - Oczyszczenie terenu pod budowę domu

Oczyszczenie terenu pod budowę domu

Oczyszczenie terenu pod budowę domu

Postprzez Nofa » niedziela, 21 września 2014, 22:15

Witam!
To znowu ja ;)
Pisze teraz z dosyć konkretną prośbą... Jestem w trakcie budowania domu. Dokładniej rzecz biorąc, mam już pozałatwiane formalności i w najbliższych 2 tygodniach zaczynamy zabawę z fundamentami. Byłam na działce, porozmawiałam ze wszystkim, czym się dało i mam chyba zgodę miejsca.
Chciałabym jednak mieć pewność, że miejsce to jest dobre, bezpieczne i że wszystko się ułoży. Czy jest może ktoś, kto oczyściłby to miejsce? W sensie duchowym, ma się rozumieć! Byłabym bardzo wdzięczna za wskazówki i ewentualną pomoc.
Dom znajduje się... a raczej znajdował się będzie pod Krakowem, bardzo blisko lasu. Spokojny i całkiem zaciszny teren wiejski. Ten dom będzie dla mnie. Nie będę się wprowadzać od razu. Najwcześniej zrobię to za 4-5 lat.
Nie mam nikogo, nie planuję współlokatorów innych niż zwierzęta.
Nofa

Re: Oczyszczenie terenu pod budowę domu

Postprzez Dainus » poniedziałek, 22 września 2014, 05:14

Do oczyszczania magicznego czy nie to chyba najbardziej nadaje się jakiś przyzwoity chłop. Może jednak warto poszukać :)
Dainus

Postprzez KozioU » poniedziałek, 22 września 2014, 12:25

Zależy jak rozumiesz "duchowe oczyszczenie" bo tu wizje tego co trzeba i można zrobić też są bardzo różne. Możesz zrobić po prostu blot w nowym miejscu i poprosić bogów i przodków o opiekę nad nowym domem i mieszkańcami, możesz zorganizować jakąś szczególną ofiarę duchom miejsca, możesz pokombinować jak "przeprowadzić" twoje zaprzyjaźnione alfy z miejsca gdzie teraz mieszkasz, możesz pójść w klimaty całkiem szamańskie i zrobić coś z bębnami i okadzaniem szałwią. Albo połączyć to wszystko lub część w jakiś sposób, który dla ciebie będzie miał sens. Bo nie jest ważne co robią inni, ważne jest, żebyś zrobiła to, co ty czujesz że ma sens i co jest ci potrzebne w związku z tą sprawą.

EDIT: po chwili zastanowienia - skoro jesteś już "po rozmowie" z miejscowymi duchami, to uważałbym z tym "oczyszczaniem" np. z użyciem szałwii, bo takie oczyszczanie to de facto wygonienie precz dotychczasowych mieszkańców. A skoro się dogadałaś z sąsiadami, to czy jest teraz sens robić im magiczne "spieprzaj dziadu!"??
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Nofa » wtorek, 23 września 2014, 10:31

Hah! Może i racja :D
Ale serdecznie dziękuję. Myślę że blot siądzie i będzie to najlepsze rozwiązanie.
Z duchami gadałam. W sensie, że czułam, że się cieszą, że tam będę. Brzózki zresztą też :D (Mam na działce kilka pięknych brzóz samosiejek. Czuję z nimi ogromną więź ^^)

A!
No i jak się będę wprowadzać, to na parapetówę zapraszam ;) Wszystkich! :)
Nofa

Postprzez Ulf » czwartek, 25 września 2014, 18:26

Wez z plonacego ognia ofiarnego palaca sie galazke i obejdz z tym ogniem zaczynajac od polnocy, zgodnie z ruchem slonca, cala swoja dzialkę.
Na kazdym "z kierunkow swiata" mozesz wypowiedziec formulke - Thor helga heim theta, halt vördr ok hindr alla illska.
I nie zapomnij potem polac troche miodu Rudobrodemu...
Ulf

Postprzez Nofa » czwartek, 25 września 2014, 20:53

Dziękuję :)
Nofa

Postprzez Finneus » czwartek, 25 września 2014, 21:11

Ulf, możesz powiedzieć mniej obytemu Mnie cóż znaczą te słowa?
Finneus

Postprzez Ulf » piątek, 26 września 2014, 09:30

Thorze poblogoslaw ten dom/miejsce, miej pod opieka i chron od wszelkiego zla.
Ulf

Postprzez KozioU » piątek, 26 września 2014, 22:40

W wersji "posoborowej" możesz mówić to samo w swoim własnym języku :-)
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Nofa » sobota, 27 września 2014, 09:18

Miałam na to cichutką nadzieję... :D Thor jest ogarnięty. Zrozumie mój bełkot. Wkońcu musi rozumieć też wypowiedzi z dosyć mocno zakrapianych imprez... ;) Z takim stażem i expem żaden język Mu nie straszny ^^
Nofa

Powrót do Rytuały i obrzędy