Asatryjska świątynia

Re: Asatryjska świątynia

Postprzez Isa » poniedziałek, 5 listopada 2012, 22:27

Sylcia napisał(a):
Szerszen napisał(a):http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -Kent.html

Oto jeden z tych odkrytych "dawnych pałaców"... na (sic!) 60 osób ;-)

fajnie by było to zrekonstruować, tylko trochę mało się zachowało z tego (i mało z tego wszystkiego wynika, oprócz tego, że żyli tam jacyś bogacze)

Na chwilę obecną to chyba byśmy się tam pogubili :P
Íss er árbörkr
ok unnar þak
ok feigra manna fár.
Isa

Postprzez Coffee » wtorek, 6 listopada 2012, 13:00

ThorrUlfR napisał(a):
Arnikka napisał(a):Rozumiem, że niektórych może uwierać myśl, że nie jest to do końca fair, że pojawią się osoby, które nie są tego wyznania na liście, ale spokojnie przekroczymy tą magiczną liczbę, w 2 pokoleniu, tylko trzeba na razie "rozbujać" ten temat.
Tak, jak już wspomniałam, zakładanie związku nie jest dla nas tylko dla naszych dzieci, które idąc do przedszkola nie będą traktowane jako dzieci "sekciarzy" tylko "ludzi o jakiś tam wyznanie\u", a to chyba najlepszy start jaki możemy im dać jak na razie.

I jako dziedzictwo przekażesz dzieciom że mogą być w związku wyznaniowym dzięki oszustwu rodziców? Zaiste doskonały przykład dla nich, a jak się to ma do podstawowej cnoty asatryjczyków, jaką jest szeroko rozumiany honor?

Jakbyś czytał przepisy to byś nie strzępił jęzora po próżnicy. Tyle. A wyjaśniając Tobie: osoby rejestrujące związek nie są tożsame według wykładni z osobami pozostającymi w wierze/ w związku. Więc ma się to do honoru lub nie jak kwiat do kożucha. Jeszcze nic nie powstało ale już mamy jeden z wielkich problemów. Człowieku ogarnij się. Naprawdę??? Zrobić Tobie listę tego co trzeba zrobić? To będziesz mógł dywagować nad realnymi problemami.

Króciutka lista:

1) zapewnienie finansowania dla Jery oraz poprzez stowarzyszenie dla Asatru Polska
2) pomoc merytoryczna i praktyczna przy stronie i forum
3) pisanie artykułów i skład Asatru Polska Online Mag
4) Spis ludzików z podziałem na kraje i miasta >>>> pomoc Szerszeniowi w implementacji na Drupala modułów z mapami
5) pomoc przy zlotach
6) ustalenie oficjalnego kalendarza na 2013
7) zbiórka kasy dla ludzi , którzy są w złej sytuacji finansowej a chcieliby zobaczyć w końcu resztę
.....
mógłbym tak długo.
Pozdrowienia dla wszystkich @]:D
https://www.facebook.com/ironbeardforge
In iron we trust.
We have beards.
We forge metal.
Welcome.
Coffee

Postprzez Coffee » wtorek, 6 listopada 2012, 13:36

Isa napisał(a):
Vrede napisał(a): I może tym razem spotkalibyśmy się w Łodzi?

Czy my przypadkiem nie rozmawialiśmy o tym podczas Herbstblotu? Tak wstępnie? O Ostarze w Łodzi czy też pod Łodzią? Coś tak mi się kojarzy...

Łódź jest perfekcyjna, każdy ma w miarę blisko. Plus Ostara to jedno z moich ulubionych świąt, wiosna i te sprawy, idealna na pierwszy Althing (nawet bez świątyni :P)

@]:D

Dobrze. Porozumiem się z naszym ofiarnikiem i resztą rodziny. Ja jestem na tak. Jeśli pasuje większości to zapraszamy do Łodzi. Ostara + Althing. W tym wypadku należałoby przesunąć termin na 22-24 ze świętem obchodzonym 23. Jeśli dobrze kojarzę. Podajcie termin ja proponuję weekend po ale jeśli chcecie może to być weekend przed. Po drugie poproszę o wstępną listę z podziałem na miasta i "głowę rodziny" i ofiarnika. W przypadku osób pojedynczych, nie piszemy nic ^^. Proszę też o zaznaczenie kto ma samochód. I nim przyjedzie. Info o dacie tutaj w wątku, reszta w wiadomości do mnie, żeby nie zaśmiecać. W piątek ogłoszę wstępną listę uczestników w nowym wątku i zaczniemy dyskusje.

Ofiarnik tez na tak :P
https://www.facebook.com/ironbeardforge
In iron we trust.
We have beards.
We forge metal.
Welcome.
Coffee

Postprzez ThorrUlfR » wtorek, 6 listopada 2012, 13:51

Coffe
Nie unoś się, doskonale wiem że 100 "wnioskodawców" nie musi być tożsama z wyznawcami (z prostego powodu jest to nie do sprawdzenia ]:) ) w swojej wypowiedzi nie poruszalem aspektu prawnego (co dla mnie jest akurat oczywiste), a aspekt moralny takiego postępowania.
Osobiście nie chciałbym byc w zwiazku wyznaniowym założonym dla "zabawy" przez ludzi nie wyznajacych tejze religii - i podkreślam jest to moje zdanie. A zakladanie zwiazku wyznaniowego z wykorzystaniem martwych dusz, bo jest za mało wyznawców jawi mi się jako niehonorowe!
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez scramasax » wtorek, 6 listopada 2012, 14:01

Coffee napisał(a):
6) ustalenie oficjalnego kalendarza na 2013

:D dziś rano właśnie o tym pomyślałem może z powodu pory było to coś w stylu "święta... święta... kalendarz.. grrr..". W pracy za to w tzw. "międzyczasie" już nieco przemyślałem temat. Prosty, jednostronny kalendarz ew. prosty stand (zagięta w połowie karta A4) który można pobrać ze strony, format pdf, tylko jeszcze jakaś grafika które będzie wyglądać sensownie po wydruku i... no :) myślę, że mógłbym wysmażyć taki kalendarzyk do końca listopada (w pracy nie zrobię a w domu PC jest nieco martwy). Jeżeli ktoś jest niecierpliwy to zachęcam do twórczości, jak parę osób zrobi jakieś przykładowe egzemplarze, wtedy będzie można wybrać z pośród nich coś do udostępnienia.
scramasax

Postprzez Szerszen » wtorek, 6 listopada 2012, 15:18

http://asatru.com.pl/pl/wydarzenia

Jeśli trzeba to moge i roczny "wygenereować", byle miał treść ;-)
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez myszaq » czwartek, 8 listopada 2012, 13:30

Coffee napisał(a):

Dobrze. Porozumiem się z naszym ofiarnikiem i resztą rodziny. Ja jestem na tak. Jeśli pasuje większości to zapraszamy do Łodzi. Ostara + Althing. W tym wypadku należałoby przesunąć termin na 22-24 ze świętem obchodzonym 23. Jeśli dobrze kojarzę. Podajcie termin ja proponuję weekend po ale jeśli chcecie może to być weekend przed.

Ohhhh, błagam, tylko nie weekend 22-24! Wtedy jest Pyrkon w Poznaniu i ja będę tam uwięziona na dobre! :( Odinson zresztą też - więc delegacja 'poznańska' byłaby dość okrojona...

Zresztą, co my też tutaj... Dobrze by było zalożyć wątek Ostarowo -Althingowy, i nie siać zamętu w wątku o świątyni ;)

[Słusznie, słusznie :-) K.]
myszaq

Poprzednia strona

Powrót do Rytuały i obrzędy