Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 3395 bytes written, possibly out of free disk space in /home/asatru/www/15e896.php on line 41
Forum • Zobacz wątek - "Asatryjska niedziela"

"Asatryjska niedziela"

Re: "Asatryjska niedziela"

Postprzez Urd » środa, 6 lutego 2013, 22:47

:lol:

A Urd powie tak: Ee tam, niedziela jako jakiś szczególny dzień to wymysł chrześcijaństwa - moim zdaniem, oczywiście XD. A przynajmniej w tej formie w której jest ;d

W innych religiach szczególne dnie mogą być bo są np. od imion Bogów jakichś. Ale to przynajmniej ma jakieś uzasadnienie. Mi sie niedziela kojarzy z rzekomym obijaniem się i sąsiadem który musi robić o 7 rano dziury w ścianie.

Ou. Tak. Urd zawsze pisze i mówi na temat, a jej uwagi są tak bardzo inteligentne i cenne XD
Urd

Postprzez thorkel » sobota, 9 lutego 2013, 01:32

Urd chcesz, czy nie chcesz to tak już jest. W języku rosyjskim niedziela znaczy dosłownie "zmartwychwstanie", więc tez jest to na cześć boga(nie mam w zwyczaju pisać z dużej litery), który kiedyś-tam coś takiego uczynił. A jeden dzień, bez względu na to który, przydaje się by odpocząć i naładować baterie po ciężkim tygodniu pracy.
thorkel

Postprzez Urd » czwartek, 14 lutego 2013, 00:53

Też prawda. :)
Urd

Postprzez Trollsdóttir » wtorek, 16 kwietnia 2013, 14:56

Z tego co kojarzę, starozakonni (żydzi jako religia się znaczy) obchodzą szabas jako dzień nic nie robienia (była nawet jakaś scenka o tym, jak to JCh się oburzał, że skoro karmią zwierzęta w szabas to nie powinni się innych czepiać). Ja tam niedzielę tradycyjnie mam zarobioną, bo "kto normalny w piątek odrabia lekcje" jak mawia moja nieletnia siostra. Zadbanie o własne obowiązki/obejście/cele jest równie ważne każdego dnia tygodnia, a odpoczywać powinno się wtedy, kiedy tego potrzebujemy i możemy.

Czwartek to dobry dzień na piwo, wtorek na rozsądzanie, środa na runy. A i tak każdy zrobi to, co mu bardziej pasuje
To, że jakiś człowiek pochodzi od trolli nie oznacza, że jest gruby i gruboskórny, tylko że ma predyspozycje by przeżyć lodową apokalipsę, których innym brakuje.
Trollsdóttir

Poprzednia strona

Powrót do Rytuały i obrzędy