Utrzymac kontakt

Utrzymac kontakt

Postprzez Raido » sobota, 9 sierpnia 2014, 17:19

Czesc i z gory wybaczcie mi brak polskich znakow, jak i to, ze nie wiem gdzie mozna wstawic ten temat.
No, ale do rzeczy. Mam jedno (z wielu ]:P ) pytanie i bardzo prosilbym o to aby jak juz bic za to pytanie to nie po twarzy. :mrgreen:

W jaki sposob rozmawiacie z bogami? A pytanie zadalem, poniewaz mysle, ze bogowie kontaktuja (Kontaktuja, nie rozmawiaja, poniewaz jeszcze nie bylem w stanie na blot z bogami) sie ze mna znakami przykuwajac moja uwage i zdarza mi sie wtedy "odplynac" na krotka chwile. Tak mi sie przynajmniej wydaje, ze sie ze mna porozumiewaja...

A jak to jest z wami jesli nie jest to zbyt prywatne oczywiscie? W jakim jezyku jesli w ogole w jakims itd. Kto pyta nie bladzi! @]:D
Raido

Re: Utrzymac kontakt

Postprzez Sylcia » niedziela, 10 sierpnia 2014, 17:21

Jest trochę prywatne i nawet chyba gdzieś już taki temat był, no ale dobra. Też nie wiem czy jestem odpowiednią osobą, żeby odpowiadać na to pytanie, bo większość osób chyba tak nie ma.

Jak mam na to odpowiedni stan, to głosy w głowie, w myślach, z tym że ja wolę odpowiadać na głos, bo tak się łatwiej skupić.
Zwykle w językach zrozumiałych dla mnie (w przeciwieństwie do treści...), ale nie zawsze - tak jak i znaki nie zawsze są zrozumiałe. Jeśli ja inicjuję rozmowę to po polsku, jeśli nie (np. we śnie) to różnie, czasami muszę sprawdzać w słownikach języków wymarłych. A kiedy zamiast słów dostałam bindrunę, to musiałam już pytać specjalisty :P Dziwne wizje też lepiej z kimś skonsultować zamiast samemu interpretować...
I nie ma to zabrzmieć, jakbym sobie codziennie z bogami chodziła na kawę i ploteczki, albo że mogę poznać wszystkie tajemnice tego świata, jak zapytam Starego. Za darmo nic nie ma niestety ]:[

Teraz o znakach typu chmurki na niebie :) Wszystko na świecie jest znakiem, ale nie wszystko jest znakiem od bogów ];) Na przykład to, że zaraz znajdę się w kuchni jest znakiem tego, że jestem głodna. Nic bogowie przy tym nie majstrowali. No i tak działa większość rzeczy. Dlatego przyjmowanie, że jak dwa czarne ptaki przelecą koło Ciebie, to na pewno musi być Odyn, jest idiotyczne - one sobie po prostu lecą. Jeśli usiądą przy Tobie w trakcie blotu to już jest większa szansa, że coś się dzieje :)
Istotami, które na codzień są dużo bliżej i możesz poczuć ich obecność są duchy miejscowe oraz duchy przodków opiekujące się Twoją rodziną. Dając różne znaki mogą się np. upominać o to, by o nich pamiętać :) Niektóre z moich bardziej wrednych duchów domowych zwalają mi jedzenie ze stołu jak czegoś chcą :D
Nie zajmuję się już asatru ani runami, toteż proszę mnie o to nie nagabywać. Konta niestety usunąć się nie da :p
Sylcia

Postprzez Nofa » niedziela, 10 sierpnia 2014, 17:51

Supcio napisane, Sylciu. Dziękuję ślicznie.

Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam czasem takie jakiś dziwne rzeczy w głowie i świecie, który mnie otacza.

Chciałabym jednak nieco doprecyzować pytanie i zapytać, czy jest jakiś sposób, aby upewnić się o "czystości przekazu". Szczególnie jeśli chodzi o kontakty z przodkami. Mam z tym pewien hm.. problem. Wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale odnoszę wrażenie, że osoby, z którymi "łapię kontakt" nie są tymi, za które się podają.
Nofa

Postprzez Thordis » niedziela, 10 sierpnia 2014, 17:58

Sylcia napisał(a): Dziwne wizje też lepiej z kimś skonsultować zamiast samemu interpretować...

Tę część Twojej wypowiedzi nie do końca rozumiem... Z kim na przykład proponujesz konsultować? Bo jeśli chodzi o to, że co kilka głów to nie jedna i lepiej sprawdzić, czy Twoi bliscy podobnie jak Ty coś interpretują, to ok. Ale jeżeli masz na myśli, że jedni ludzie się "bardziej nadają" do interpretowania cudzego UPG, niż drudzy swojego własnego, to się nie do końca zgodzę. Co musi mieć osoba, żeby się do tego lepiej nadawać? Bo jeśli wiedzę na temat jakiegoś zagadnienia - to jest ona nabyta i każdy może przeczytać kilka książek naukowych czy źródeł historycznych w interesującym go temacie sam, nie ma ludzi "bardziej wiedzących z zasady" i "mniej wiedzących z zasady". A jeśli coś na kształt intuicji, to każdy ma własną. Najwyżej, jeżeli nie znasz się na jakimś temacie, a masz znajomego, który wiesz, że dużo o tym czytał i się tym interesuje, możesz np. zapytać go o polecenie jakiś publikacji, w których jest napisane o tym, czego chcesz się dowiedzieć, poprosić, żeby Ci poradził, z której strony to ugryźć, ale nie kazać mu Tobie interpretować TWOJĄ wizję i bezkrytycznie polegać na cudzej interpretacji.
Thordis

Postprzez Raido » niedziela, 10 sierpnia 2014, 18:06

Dziekuje Sylcia za odpowiedz. :piwo:

Oczywiscie podzielam zdanie o interpretacji Thordis jak i o chmurkach na niebie i nie takimi znakami sie rozpraszam.

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz ];)

Pozdrawiam i wracam.
Raido

Postprzez Sylcia » niedziela, 10 sierpnia 2014, 18:17

Proszę bardzo :)
Nofa napisał(a):czy jest jakiś sposób, aby upewnić się o "czystości przekazu"

Niestety czasami nie można być tego pewnym. W optymalnej sytuacji znajdujesz drugą osobę, która jest w stanie to potwierdzić, bo też kontaktowała się z danym bytem.

Thordis:
Chodzi mi o zaufane, bliskie osoby lub kogoś, kto myślę, że mógł np. mieć podobne doświadczenie. Uważam, że ja najlepiej umiem zinterpretować własne UPG i nie interpretuję cudzego :P Ale jak raz dostałam wizję i tekst, że ktoś inny mi powie o co chodzi... i faktycznie wiedział :P To wiem, że warto konsultować, bo niektóre rzeczy mogą być prostsze niż na to wyglądają.
Nie zajmuję się już asatru ani runami, toteż proszę mnie o to nie nagabywać. Konta niestety usunąć się nie da :p
Sylcia

Postprzez Nofa » niedziela, 10 sierpnia 2014, 18:20

Gdzie można takowych specjalistów dorwać?
Nofa

Postprzez Thordis » niedziela, 10 sierpnia 2014, 18:31

Sylcia napisał(a):Niestety czasami nie można być tego pewnym. W optymalnej sytuacji znajdujesz drugą osobę, która jest w stanie to potwierdzić, bo też kontaktowała się z danym bytem.

A zdarza się i tak, że ktoś ma własny cel w zrobieniu w bambuko kilku osób lub całej grupy i nawet potwierdzenie ze strony kilku innych osób z podobnymi doświadczeniami okazuje się błędem :P Kwestia intuicji. I ostrożności - bo oszukanym można zostać zawsze, tak samo jak zawsze można zostać oszukanym przez ludzi. Zaufanie ludzko-boskie buduje się na bardzo podobnej zasadzie jak ludzko-ludzkie, zawsze jest to relacja - jakby nie patrzeć - z DRUGĄ OSOBĄ, która może być bliskim przyjacielem chcącym dla Ciebie dobrze, albo fałszywym przyjacielem oszukującym Cię dla własnych celów, albo kimś, kto ma Cię głęboko w tyle. I dokładnie tak samo jak w relacjach międzyludzkich, każdy sam na własnych zasadach decyduje, komu i dlaczego ufa i może się to okazać w efekcie dla niego korzystne lub okazać się błędem.

Sylcia, ok, teraz rozumiem, co miałaś na myśli i takie wytłumaczenie kupuję ;)

Nofa, właśnie przecież sobie wytłumaczyliśmy, że nie ma czegoś takiego, jak "specjaliści". Najwyżej osoba, która czymś się bardziej, dłużej i wnikliwiej interesuje, dlatego wie na dany temat więcej niż ta osoba, która interesuje się czymś zupełnie innym ;) Np. moim głównym punktem zainteresowania jest etyka i dlatego mogę posłużyć radą osobie, która mniej się orientuje w tej tematyce. Natomiast przykładowy Zenek Kowalski może być zainteresowany runami i wiele o nich czytać. Wówczas to Zenek może doradzić coś mi w tej kwestii, bo ja się na niej słabo znam.
Jeżeli jeszcze się nie ma wielu znajomych asatryjczyków i nie wie się, kogo interesuje dana kwestia, to można zrobić to, co Ty - zapytać na forum, wówczas prawdopodobnie odezwą się właśnie osoby tą kwestią zainteresowane i orientujące się w tym, o co pytasz.
Thordis

Postprzez Nofa » niedziela, 10 sierpnia 2014, 18:36

Dobrze, teraz rozumiem. Zrozumiałam na początku troszkę na opak. ;)
Dzięki za cierpliwość ^^
Nofa

Postprzez Vrede » czwartek, 14 sierpnia 2014, 13:55

W moim przypadku przekaz to głównie sny. Raz na jakiś czas zdarzają sie całkiem inne sny, które pamięta się bardzo dokładnie i które są po prostu inne niż zwykły sen. Rzeczywiste, oddzielne, o silnym działaniu. Potem potwierdzane przez nadchodzące wydarzenia.

Znaki jako takie też się zdarzają ale tutaj naprawdę ciężko osądzić, czy jest to znak czy niesamowity zbieg okoliczności. Jeżeli wcześniej się nad czymś zastanawiam, czasami za bardzo, aż do osiągniecia trochę niecodziennego stanu umysłu a potem widzę coś co jest jednoznaczną odpowiedzią to zakładam, że jest to znak.
Ważne, żeby nienadinterpretować wszystkiego co się wokół dzieje. Pełno czarnych ptaków lata wokół, ale nie zawsze jest to para kruków, która lata nad kręgiem i kracze podczas blotu akurat w momencie, kiedy wznosisz toast.

Przypuszczam, że ludzie mają wiele wspólnych, podobnych doświadczeń ale jednak każdy z nas jest inny i przytrafiają mu się inne sytuacje.
Np mój facet znaków żadnych nie szuka a przytrafiają mu się dosyć niezwykłe przypadki. Np ostatnio prawie spóźniłby sie do pracy na bardzo ważny wyjazd ale uratował go jednooki starszy pan, który go podwiózł na rowerze :> Absurd :> A zdarza się ;-) Nie zastanawiamy się nad tym co to znaczy i czy w ogóle coś znaczy. Wpisuje się to po prostu w szereg dziwnych przypadków w życiu asatryjczyka :-)
Vrede

Następna strona

Powrót do Magia