OOBE i wizje

OOBE i wizje

Postprzez Nofa » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 10:03

Nie jestem zielona w temacie doświadczeń, za które mama latała za mną z krucyfiksem po domu :D Praktykuję OOBE, medytuję, kontempluję naturę. Szczególnie umiłowałam sobie lasy, których w okolicy mam dużo. Czuję się w nich bezpiecznie. Tak, jakbym była u siebie. To jest dla mnie bardzo ważne. Wsłuchuję się w przyrodę, mam rewelacyjny kontakt ze zwierzętami. W naturze wyczuwam COŚ. Często Tego słucham i dzięki temu podejmuję mądre decyzje. Mam nieprzeciętnie dobrą intuicję, zajmuję się też tłumaczeniem snów, na podstawie których przewiduję zdarzenia z przyszłości lub nawiązuję kontakty między zmarłymi. Często doświadczam spontanicznego OOBE, które sprawia, że wszystko wokół mnie traci jakiekolwiek nacechowanie emocjonalne, widzę wtedy znacznie więcej, moje sądy są wnikliwsze, lepsze, obiektwniejsze (^^ ciekawe słowo! Niech żyją neologizmy) i skażone Prawdą. W czasie OOBE odwiedzam znajomych TAM, ich małe poletka, domki, łączki... Rozmawiam z ich "przewodnikami" i istotami, które tam są. Dowiaduję się o nich wiele, o ich przeszłości, przyszłości, charakterze i predyspozycjach... Pewien Wiking może to potwierdzić ^^ Oczywiście, tylko jeśli wyrażą taką chęć wolę.
Czasami po prostu wiem, że coś się stanie, mam przebłyski tego, co się wydarzy, wiem, jak sprawy się potoczą mimo mojego braku wiedzy w danej kategorii. Widzę też sceny, które sie wydarzą.
Chciałabym zapytać, jaki jest Was stosunek do tego? Czy dokonuję jakiejś strasznej herezji?

http://sadolszczyzna.blog.pl/2013/08/31/postepy-w-oobe-najszczesliwsza-na-swiecie/ to troszkę mojego OOBEkowego expa. Stary blog.
Nofa

Re: OOBE i wizje

Postprzez Sylcia » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 14:49

Przeżycia mistyczne są w mniejszym lub większym stopniu częścią życia każdego człowieka, ale po pierwsze: zwykle raczej zatrzymujemy je dla siebie i grona bliższych znajomych, a po drugie nie jest to, że tak powiem... część religii. Ludzie, którzy przychodzą i na dzień dobry mówią, że są wielkimi wizjonerami, nie są tutaj traktowani poważnie.
Nie zajmuję się już asatru ani runami, toteż proszę mnie o to nie nagabywać. Konta niestety usunąć się nie da :p
Sylcia

Postprzez Finneus » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 15:00

Dla ścisłości to Nigdzie nie są traktowani poważnie. :D
Finneus

Postprzez Nofa » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 16:19

Hah! Masz rację, Finneus! Zgadzam się z Tobą całkowicie :)

Chciałam bardziej zapytać, czy Wy jako wyznawcy praktykujecie np. OOBE.
Ja traktuję je jako poznawanie siebie, element mojej osobistej pracy nad sobą i zbierania informacji.
Nofa

Postprzez Nofa » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 16:23

A! I żeby nie było! Absolutnie nie uważam się za wielką wizjonerkę, nie mam niebywałego daru i z pewnością nie należę do żadnej grupki hmmm.. "wybranych". Wsyztsko to, co mam teraz osiągnęłam ciężką pracą polegającą na zrozumieniu siebie, innych i uważnym obserwowaniu oraz medytacji. Przynajmniej tak mi się wydaje. ;) Chociaż kobieca intuicja to już zupełnie, zupełnie inne kwestia. ;)
Nofa

Postprzez Sylcia » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 17:04

Jeśli już to jakieś techniki z germańskiego kręgu kulturowego, takie jak utiseta, a nie OOBE. Jest też na naszym forum kilku szamanów.

A mogłabyś powiedzieć czemu Tobie to służy? Robisz to w jakimś celu czy to po prostu taka zabawa i "rozwój duchowy"?
Nie zajmuję się już asatru ani runami, toteż proszę mnie o to nie nagabywać. Konta niestety usunąć się nie da :p
Sylcia

Postprzez Nofa » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 19:11

Przede wszytskim rozwój duchowy.
Na drugim miejscu jest czysta ludzka ciekawość siebie i przyszłości. Dzięki temu łatwiej też spojrzeć na pewne rzeczy z dystansu, podjąć lepsze decyzje itp.
Nofa

Postprzez Sylcia » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 19:38

Aha. No widzisz, Asatru pojmowane całościowo, czyli też jako kultura, idzie w zupełnie odwrotnym kierunku - pracy na rzecz swojej rodziny i bliskiej społeczności oraz koncentracji na "tu i teraz" - realnym życiu. To stoi na pierwszym miejscu. Rzeczy typu świadome śnienie może i są zabawne, ale człowiek pochłonięty tym swoim własnym rozwojem wewnętrznym zaczyna żyć w świecie urojeń i alienacji. Dla siebie możesz się stawać lepszą osobą lub coś lepiej rozumieć, ale dla ludzi wokół Ciebie niekoniecznie - a sama nic w życiu nie zdziałasz bez ich wsparcia.
Sylcia

Postprzez Nofa » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 19:57

Rozumiem. Będę więc musiała nad tym popracować. Problem w tym, że nigdy tak nie postrzegałam ludzi wokół siebie. Długa historia. Od niedawna dopiero muszę patrzeć na resztę homo sapiensów nie jak na przeszkody. Mam podejrzenie zespołu Aspergera.
Ale jeśli chodzi o "swoich", to słynę z lojalności i zdolności do poświęceń. Ale tlyko dla tych absolutnie najbliższych.
Nofa

Postprzez Ulf » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 22:04

Nofa napisał(a):Ale jeśli chodzi o "swoich", to słynę z lojalności i zdolności do poświęceń. Ale tlyko dla tych absolutnie najbliższych.

O! To juz brzmi zdecydowanie lepiej ]:)
Ciekaw jestem jak odnajdujesz sie w reszcie asatryjskich "specjalności" . Moze zainteresuje Cię ten artykuł... http://gothiskandza.blogspot.de/2013/12/asatryjska-etyka-subiektywnie.html
Ulf

Następna strona

Powrót do Magia