Dobre strony z interpretacją run

Dobre strony z interpretacją run

Postprzez KRI_SyS » czwartek, 14 kwietnia 2011, 19:18

Czy możemy stworzyć bazę dobrych, rzetelnych stron o znaczeniu poszczególnych run? W Sieci stron o tej tematyce jest sporo, ale często różnią się merytorycznie między sobą. Opisy tej samej runy bywają diametralnie różne :/

Czy istnieje prawdziwie rzetelne źródło informacji w tej kwestii?
"... ty się weseliwszy i miód spijawszy, zanim żniwiarz po ciebie przyszedłszy..."
KRI_SyS

Re: Dobre strony z interpretacją run

Postprzez xxx » czwartek, 14 kwietnia 2011, 19:24

Ekhem... jeśli chodzi o polskojęzyczne strony - polecałabym stronę Szerszenia - http://runy.net.pl/?q=node/11 - jako jedyną wartą uwagi.
Znowu jadę wazeliną, trudno - ale Szerszeń odwalił za samodzielnych poszukiwaczy kawał niesamowitej roboty, choćby z tłumaczeniem odpowiednich poematów runicznych... I jeszcze to udostępnia :)
Ta strona z czystym sumieniem do polecenia. Jakakolwiek inna w polskiej sieci - nie wiem - nie trafiłam na wartą porównywalnej uwagi.
xxx

Postprzez Vrede » czwartek, 14 kwietnia 2011, 21:00

Raczej nie znajdziesz dobrej strony o runach (z wyjątkiem szerszeńskiej właśnie), bo większość autorów tych tekstów ma tendencje do przedstawiania swoich własnych interpretacji jako jedynej najmojszej prawdy i zamiast zachęcić do samodzielnej medytacji i "badania" danej runy - wp...ą się na chama z przydługimi opisami wyssanymi z palca. (przykład: przypisanie runom numerków, znaków zodiaku, odpowiedników w tarocie, kolorów itd).

Wpadnijcie przy okazji do mnie, to sobie nabierzecie książek zamiast po necie szukać ;-)
Vrede

Postprzez Szerszen » czwartek, 14 kwietnia 2011, 21:12

A jakbyś czegoś nie wiedział, to pytaj tu albo przegrzeb futharkforum.pl - swego czasu "wprowadziłem tam swój porządek"... więc i sporo tematów jest "sygnowanych".
Nie żebym był skromny czy coś... ale miło słyszeć że ludzie mają dobre zdanie o tym kawałku roboty, którą swego czasu zrobiłem.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Szept » piątek, 15 kwietnia 2011, 06:55

I ja się pod promocją Szerszeniowej strony podpisuję.
Wszystko inne to strata czasu, o czym się przekonałam.
Jeśli do wody, ognia, ziemi i wiatru dołożymy miłość, powstanie energia. Nazwę ją kosmosem.
I założę własny.
Szept

Postprzez KRI_SyS » niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:31

Przez stronę Szerszena właśnie się "przegryzam". Faktycznie sporo rzetelnych informacji i zero niuejdżowej konfabulacji :)

Vrede, po książki na pewno się zgłosimy!
"... ty się weseliwszy i miód spijawszy, zanim żniwiarz po ciebie przyszedłszy..."
KRI_SyS

Postprzez xxx » niedziela, 17 kwietnia 2011, 18:14

Dokładnie. A wszystkie pozostałe strony właśnie tą njuejdżową konfabulacją epatują aż boli.
xxx

Postprzez Szept » niedziela, 17 kwietnia 2011, 18:22

A jak sie potem cieżko o tego uwolnić :(
Jeśli do wody, ognia, ziemi i wiatru dołożymy miłość, powstanie energia. Nazwę ją kosmosem.
I założę własny.
Szept

Postprzez Szerszen » niedziela, 17 kwietnia 2011, 21:41

E tam, poszukajcie dobrze... jest tam i new age... są stare artykuły... można znaleźć elementy, do których można i należy się doczepić lub dopytać.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Szept » poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 04:32

I tak mnie nie zniechęcisz :twisted:
Lepiej powiedz jak wyplenić z siebie starą wiedzę :)
I założę własny.
Szept

Następna strona

Powrót do Runy