Kornery

czyli to, co powiedziane być może

Kornery

Postprzez Vrede » poniedziałek, 3 września 2012, 11:43

Większość z nas jest anglojęzyczna ale sporo osób posługuje się lepiej niemieckim. Nasi zagraniczni goście na forum są również niemieckojęzyczni a biorąc pod uwagę zacieśnianie znajomości z Eldaringiem i Verein für Germanisches Heidentum (VfGH) to mógłby nam się przydać też niemiecki dział rozmów. (Tymbardziej, że niedługo w IASC Herald zostaną opublikowane nasze wrażenia z wyjazdu a przy tej okazji również link do naszego forum.)
Vrede

Re: Kornery

Postprzez KozioU » poniedziałek, 3 września 2012, 13:15

Myślałem o tym kilka dni temu. Thordis jest poukładana i zna niemiecki (sama zresztą zaczęła pisać po niemiecku), może ją zrobić modem tego działu?
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Thordis » poniedziałek, 3 września 2012, 20:29

W tej sprawie dostałam już pw od KozUa (jakkolwiek ;P), odpisałam, czekam na odpowiedź. Dogadamy się prywatnie w sprawie ostatecznej decyzji co do mojej osoby. A sam pomysł kącika bardzo mocno popieram, chętnie się nim zajmę jeżeli tylko moja dyspozycyjność czasowa okaże się wystarczająca. I wiecie co? Nie wiem czy ogarnęliście, czy sami też wpadliście na taki sam pomysł, ale ja tym pomysłem już rzuciłam - w powitaniu z naszym pierwszym niemieckim gościem ;)
Thordis

Postprzez KozioU » poniedziałek, 3 września 2012, 21:42

No właśnie Vrede zaproponowała, ale ja sobie przypomniałem że napomknęłaś o tym sama, stąd zaproponowałem Cię od razu do opieki nad tą działką :-)

P.S. Swoją drogą przepraszam, że trochę nieelegancko w trzeciej osobie o Tobie w powyższym poście napisałem. :oops: Takie śródpracowe zamotanie, mam nadzieję, że nie poczułaś się dotknięta.
KozioU

Postprzez Sigrarr » poniedziałek, 3 września 2012, 23:09

Nie lepiej byłoby zrobić jeden kącik na rozmowy obcojęzyczne?
Sigrarr

Postprzez Vrede » wtorek, 4 września 2012, 05:51

Sigrarr napisał(a):Nie lepiej byłoby zrobić jeden kącik na rozmowy obcojęzyczne?

Też o tym myślałam wczoraj i wydaje mi się, że pomysł ma sporo zalet. Ale jednak porządniej będzie to wyglądać jak będzie posegregowane. Przypuszczam też, że ilość postów angielskich jednak może znacznie przewyższać liczbę niemieckich i ciężko je będzie wtedy odnaleźć. Wygodnie byłoby dyskutować w obu językach na raz przy okazji jednego wątku - ale myślę, że to i tak nastąpi, jak np w powitaniu Gunna. Wydzielenie 2 języków jest wg mnie lepsze ze względu na porządek na forum oraz szacunek do innych użytkowników. Lepiej wygląda podział na polski, angielski i niemiecki niż na polski i wszystkie inne.
Vrede

Postprzez KozioU » wtorek, 4 września 2012, 08:35

Zgadzam się. Poza tym działy będą miały inną załogę moderatorską, więc przy podziale będzie łatwiej zarządzać uprawnieniami.
KozioU

Postprzez Thordis » wtorek, 4 września 2012, 10:01

OffTopic!
Aj tam, KozioU, daj spokój, ja i tak działam ostatnio w takim trybie zombie, że pewnie nawet jakbyś mnie serio obraził to bym nie zauważyła ;P

Zdecydowanie jestem za podziałem. Łatwiej będzie znaleźć dyskusję w tym języku, w którym akurat dany użytkownik się porozumiewa.
Thordis

Postprzez Isa » wtorek, 4 września 2012, 10:35

Widzę, że będę osamotniona, ale nie uważam, że to jest taki dobry pomysł. Ile osób posługuje się tutaj dobrze niemieckim? Angielski ma to do siebie, że jednak jego znajomość, w takim czy innym stopniu, jest powszechna. Z niemieckim sprawa wygląda inaczej. I jeżeli 'English corner' jest w dalszym ciągu dość uniwersalny, to niemiecki już taki nie będzie (no chyba, że jestem w błędzie i 80% z Was posługuje się komunikatywnym niemieckim). Bądź co bądź - to jest polskie forum. English corner jest przyjemną furtką dla gości, ale nie popadajmy w przesadę.

Poza tym - w kontekście kontaktów z VfGH i Eldaringiem - większość Niemców zna angielski lepiej od Polaków.

Wreszcie - póki co nawet wersja anglojęzyczna dopiero się rozwija, uważam więc, że dopóki od strony zagranicznych gości (a póki co mamy dwóch, z powodzeniem dających sobie radę z ang.) nie pojawi się ewentualna sugestia, szkoda zawracać sobie głowy. Jeśli mamy robić coś na wyrost - to może od razu dział francuski, rosyjski i czeski?
Íss er árbörkr
ok unnar þak
ok feigra manna fár.
Isa

Postprzez Szerszen » wtorek, 4 września 2012, 12:46

Jedyny "problem" potencjalny jaki widzę - to ten, że Thordis zdaje się zna niemiecki a angielski już tak sobie.

Tyle, że w drugą stronę, zdaje się że mieliśmy już na forum i teksty rosyjskie/czeskie i nie robiliśmy osobnego kącika na to.
IMHO przemianować na dzień dzisiejszy English corner na International corner i sprawę mamy z głowy - Thordis z niemieckim nie będzie się czuła obco, może się uaktywnią i jacyś czesi/austriacy/amerykanie/hiszpanie etc... jeśli się zacznie robić faktycznie bałagan... no to będziemy robić porządek ale na dzień dzisiejszy dla dwóch zachodnich względnie aktywnych gości nie widzę sensu rozdrabniania.

Tym samym popieram Isę.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Następna strona

Powrót do Uwagi użytkowników