FAQ - propozycje pytań

czyli to, co powiedziane być może

FAQ - propozycje pytań

Postprzez Vrede » wtorek, 10 lipca 2012, 09:34

Poniżej proponowane zmiany w FAQ. Zmiany, głównie dlatego, że niektóre z dotychczasowych pytań dostępnych na stronie w ogóle się nie pojawiają a występują inne. Oczywiście to wszystko jest do przeredagowania na poprawną polszczyznę ;-). Niektóre pytania mogą wydawać się Wam głupie - ale niestety zdarzają się :> Zwłaszcza ostatnie jest maksymalnie bucowate, ale prawdziwe. W nawiasach komentarze moje i KozioUa, bo jakiś czas temu już zaczęliśmy ten temat.
Asatru? Co to jest?
Czy Asatru to religia Wikingów?
Co to znaczy, że Asatru opiera sie na "wierzeniach ludów germańskich" ?
Czy nazwy Asatru i Odynizm są różnymi nazwami tej samej religii i oznaczają to samo?
Heathen? Co to znaczy i jak się to ma do Asatru?
Dlaczego akurat nordyccy bogowie? Żyjesz w Polsce, dlaczego więc nie wyznajesz bogów słowiańskich?
Dlaczego akurat nordyccy bogowie? Przecież są oni tylko manifestacja jednego wszystkoobejmującego i wspólnego wszystkim bóstwa.
Czy Asatru ma jakiś związek z innymi religiami?
Czy rodzimowiercy i asatryjczycy różnią się tylko wyznawanym panteonem?
Czy Asatryjczycy uważaja ze tylko ich bogowie są prawdziwi?
Czy mity są traktowane w Asatru dosłownie?
Czy istnieje asatryjska “biblia”?
Czy te 9 wartości to coś w rodzaju Waszych 10 przykazań?
Kto pełni u Was rolę kapłana? Czy jest jakis asatryjski “papież”?
Czy wierzycie w życie pozagrobowe?
Jak mogę "przystąpić do Asatru"?
Czy asatryjczycy “bawią się w Wikingów”?
Czy asatryjczycy to nacjonaliści?
Czy asatryjczycy to liberałowie / libertyni / konserwatyści / prawicowcy / lewicowcy? (nad treścią pytania trzeba jeszcze popracować, ale tu napisałbym o tym, że mamy różne poglądy społeczne, polityczne i nie o to chodzi w religii żeby się zgadzać. Jedyne co w tej kwestii mamy wspólnego to szacunek dla wolności poglądów oraz niechęć do wszelkiej maści skrajności i fundamentalizmów).
Czy asatryjczycy to ekolodzy?
Czy zajmujecie się magią i wróżeniem z run?
Czy na rytuałach obowiązuje jakiś szczególny strój?
Gdzie się spotykacie, co wtedy robicie i czy ja też mogę przyjść?
Nie mam czasu na to, żeby Was lepiej poznać ale chcę przyjść na blota. Wezmę też kilku znajomych, bo chcieli popatrzeć. To gdzie robicie ten ryt? (To jest bardzo ważne, ale zastanawiam się czy robić z tego osobny punkt, czy tylko napisać ze dwa zdania w odpowiedzi na poprzedni.)

Wg mnie na pytania w FAQ w ogóle powinno sie odpowiedzieć w miare zwięźle, w kilku zdaniach i najwyżej podać odnośnik do miejsca na stronie, gdzie można doczytać więcej. W przedostatnim punkcie napisałabym krótko o spotkaniach, o tym że to nie rytuały a ich celem jest poznanie się nawzajem, podyskutowanie etc. Natomiast są niezbędne, żeby później ludzie w ogóle CHCIELI się razem spotkać na blocie. Są pewną weryfikacją tego, czy chcemy coś razem zrobić czy nie. :-)
A ostatni punkt to odniesienie do tych, którzy chcą się wszędzie z butami wepchnąć i uważają, że mają do tego pełne prawo, bo nazwali się asatryjczykami. I oczywiście uważają, że mogą zabrać ze sobą na blot wrzeszczącego 3 latka, obrażoną dziewczynę katoliczkę i razem z nimi wzywać Odyna :>

DOPISANE:
"Czy asatryjczycy są antykatoliccy?"
Vrede

Re: FAQ - propozycje pytań

Postprzez Thordis » wtorek, 10 lipca 2012, 10:00

Jeżeli tyle jest powiedziane w kwestiach "politycznych" to ja proponuję obalenie w ten sposób jeszcze jednego stereotypu, z którym spotykam się nader często. Mianowicie: "Czy asatryjczycy są antykatoliccy?"
Thordis

Postprzez ThorrUlfR » wtorek, 10 lipca 2012, 10:14

A jest do zrobienia okienko w którym byłby możliwość zadawania pytań? (o ile już czegoś takiego nie ma, nie sprawdzałem tak dokładnie) i na FAQ zamieszczania co ciekawszych faktycznie zadawanych pytań?
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Thordis » wtorek, 10 lipca 2012, 10:43

Pomysł dobry. Ciekawe jak to się technicznie przedstawia.
Większość z tych pytań przestawionych powyżej to są właśnie autentyczne pytania, zadawane często tutaj, na tym forum. Albo takie, z którymi rzeczywiście ludzie (tutaj Vrede i KozioU, ale ja np. spotykam się z podobnymi) się spotykają ze strony prywatnych znajomych.
Thordis

Postprzez Vrede » wtorek, 10 lipca 2012, 11:05

Czy możecie sprecyzować jakie okienko macie na myśli? Np podać link do strony, gdzie jest coś podobnego?
Vrede

Postprzez Szerszen » wtorek, 10 lipca 2012, 11:21

Będzie możliwość zarówno formularza kontaktowego jak i wyspecjalizowanych formularzy - takich jak np. do FAQ.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Thordis » wtorek, 10 lipca 2012, 11:29

O, właśnie o "formularz kontaktowy" chodzi - jeżeli ThorUlfR miał na myśli to samo, co ja. Widziałam to na wielu różnych stronach. "Zadaj pytanie" i poniżej okienko z miejscem na tekst i adres e-mail, niżej guziczek "wyślij" i naciśniecie go powoduje automatyczne przekierowanie pytania na skrzynkę osoby odpowiedzialnej za odpowiadanie na takie pytania. Teraz jaśniej? ];)
Thordis

Postprzez ThorrUlfR » wtorek, 10 lipca 2012, 11:31

Dokładnie o to mi chodziło nie wszyscy chcą się uzewnętrzniać na forum i narażać na falę krytyki ]:D
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Sigrarr » środa, 29 sierpnia 2012, 15:28

OffTopic!
Vrede napisał(a):"Czy asatryjczycy są antykatoliccy?"

Oczywiście na pierwszy rzut oka przeczytałem to "Czy asatryjczycy to alkoholicy?" ]:D
Sorry za OT, ale NMSP.
Sigrarr

Postprzez Vrede » czwartek, 30 sierpnia 2012, 06:12

:-D Biorąc pod uwagę częstotliwość naszych posiedzeń przy symbel alkoholizm nam jeszcze nie grozi :-D
Vrede

Następna strona

Powrót do Uwagi użytkowników